Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom osób z dysfunkcją wzroku, powstał serwis internetowy – Audiolingo.pl, oferujący kompleksowe kursy pięciu języków obcych – angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego oraz włoskiego.
To pierwszy taki projekt na naszym rodzimym rynku, który umożliwia niewidomym i niedowidzącym samodzielną naukę jedynie przy pomocy komputera lub telefonu komórkowego. Nawet początkujący lub mało zaawansowany technicznie użytkownik nie będzie miał problemów z obsługą strony, ponieważ twórcy serwisu zadbali o to, aby szata graficzna ograniczona była do minimum, a interfejs nie przeszkadzał, lecz pomagał w sprawnej i prostej nawigacji.

Audiolingo powstawało na przestrzeni kilkunastu miesięcy, przy współpracy i zaangażowaniu wielu osób – w tym nauczycieli i lektorów, których zadaniem było przede wszystkim dokładne opracowanie materiału językowego. Testowanie serwisu w głównej mierze przypadło osobom niewidomym – ich cenne uwagi i spostrzeżenia zostały uwzględnione i wprowadzone do projektu, dzięki czemu użytkownik może teraz korzystać z pełni funkcjonalnego  produktu.

A uczyć można się dosłownie wszędzie – w autobusie, w kawiarni lub na łące. Wystarczy laptop, tablet albo smartphone. Audiolingo nie poprzestało bowiem jedynie na wersji stacjonarnej. Dostępna jest również aplikacja mobilna serwisu – kompatybilna między innymi z androidowym, wbudowanym czytnikiem ekranu – TalkBack. To zdecydowanie ukłon w kierunku wszystkich fanów nowych technologii, które w coraz większym stopniu stają się dostępne również dla osób niewidomych i niedowidzących.

Audiolingo.pl zaprojektowane zostało zgodnie z normami dostępności. Pełne udźwiękowienie strony, intuicyjna nawigacja za pomocą klawiatury numerycznej, kompatybilność z czytnikami ekranu, a także przyjazna wersja mobilna sprawiają, że korzystanie z serwisu jest proste i przyjemne.

Aby samemu przekonać się, jak Audiolingo działa i wygląda w praktyce, wystarczy zarejestrować się na stronie www.audiolingo.pl. Słownictwo, zagadnienia gramatyczne, a także oryginalne teksty i dialogi dostępne są dla zalogowanych użytkowników w wersji demo. Oznacza to, że na wszystkich poziomach zaawansowania, w każdym z rozdziałów, pierwsza lekcja zawsze udostępniona jest bezpłatnie, tak aby użytkownik miał możliwość zapoznania się z przykładowym materiałem oraz zasadą działania aplikacji.

Dodajmy, że Audiolingo.pl to nie tylko sposób na podniesienie kwalifikacji zawodowych i zwiększenie szans na wymagającym rynku pracy, ale przede wszystkim możliwość satysfakcjonującego rozwoju umiejętności językowych osób z dysfunkcją wzroku.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość.

logotypy audiolingo