Picie z umiarem, jedzenie w trakcie zabawy, niemieszanie alkoholi czy stosowanie alkotestów, następnego dnia po zabawie, zanim siądziemy za kierownicą to tylko kilka z praktycznych porad, jakie opracowali studenci z całej Polski, biorący udział w konkursie organizowanym przez firmę Diageo w ramach kampanii społecznej Alkohol to odpowiedzialność. Pij rozważnie. Pomysły mają pomóc ich rówieśnikom bawić się nie tylko dobrze, ale i odpowiedzialnie. Dodatkowo organizator kampanii, firma Diageo przygotowała na stronie internetowej pijrozwaznie.pl bezpłatny internetowy kalkulator drinków Zapytaj Romka.

Przed tegorocznym Sylwestrem Diageo nie tylko podpowiada, jakich zasad przestrzegać, by odpowiedzialnie powitać Nowy Rok, lecz także wspólnie z laureatami konkursu Pij rozważnie. Master class promuje porady studentów, jak podczas imprez noworocznych spożywać alkohol w sposób odpowiedzialny. W ramach zakończonego właśnie konkursu firma Diageo zapytała studentów o ich pomysły, na stosowanie w praktyce zasad rozważnej konsumpcji alkoholu. Pomysłów było mnóstwo, w tym takie jak silent party, alkotesty, wspólne gotowanie i in.

Osoby, które zechcą skorzystać z porad, mogą też sprawdzić kalkulator drinków Zapytaj Romka, dostępny na stronie internetowej pijrozwaznie.pl. To intuicyjne narzędzie pozwalające w prosty sposób obliczyć, jaka ilość czystego alkoholu rzeczywiście znalazła się w wypitych przez nas drinkach. Dzięki nowemu narzędziu każdy może dowiedzieć się, ile alkoholu naprawdę wypił, ile dana porcja zawiera kalorii, a także ile średnio czasu zajmuje organizmowi przetworzenie spożytego alkoholu.

Sylwester to impreza na którą czekamy cały rok. Często z tej okazji kupujemy różne alkohole. Od 4 lat –  tylu, ile trwa już kampania Diageo „Alkohol to odpowiedzialność. Pij rozważnie.” – edukujemy, że pić należy rozważnie, pamiętając przy tym o przestrzeganiu kliku prostych, praktycznych zasad. Jeśli kupujemy alkohol na Sylwestra, pamiętajmy też o zakupie napojów bezalkoholowych. Warto po każdym drinku wypić szklankę wody czy soku. To pozwoli nam zachować dłużej dobre samopoczucie, a przy okazji uniknąć odwodnienia organizmu. Dobrze jest też przygotować pożywne przekąski np. sałatkę warzywną, finger food, ponieważ jedzenie znacznie spowalnia działanie alkoholu. Pamiętajmy też, że niezależnie od tego jaki napój alkoholowy wybieramy zawiera on zawsze ten sam alkohol etylowy, który tak samo oddziałuje na organizm. Zadbajmy więc o to, aby nasza zabawa sylwestrowa była odpowiedzialna i abyśmy mogli jeszcze długo miło ją wspominać.– mówi Aneta Jóźwicka, Corporate Realtions Director Diageo Polska.

O Akcji

Kampania Alkohol to odpowiedzialność. Pij rozważnie. prowadzona jest od czterech lat przez producenta alkoholi firmę Diageo. Podczas ubiegłorocznych edycji kampanii organizatorzy przeprowadzili sondaż wśród internautów i badanie opinii publicznej, publikowali porady w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu oraz zbierali deklaracje od kierowców, wydając im przy tym specjalne naklejki na szybę i etui na dowody rejestracyjne „Prowadzę. Nie piję”. Dotychczas organizatorzy zebrali ponad 75 800 podpisów. Deklaracje poparcia dla idei akcji można cały czas składać stronie kampanii www.pijrozwaznie.pl Opracowane i promowane przez Diageo zasady odpowiedzialnej konsumpcji koncentrują się na czterech głównych kwestiach: niesiadaniu za kierownicą po spożyciu alkoholu, spożywaniu alkoholu tylko przez osoby pełnoletnie, uzupełnianiu płynów
i jedzeniu w trakcie spożywania alkoholu.

Więcej informacji na temat kampanii: www.pijrozwaznie.pl oraz https://www.facebook.com/pijrozwaznie