Choć czasy wchodzenia trójkami na egzamin i nerwowego obgryzania paznokci przed ogłoszeniem wyników nie minęły jeszcze bezpowrotnie, oblicze współczesnego kształcenia medyków nie jest już takie, jak jeszcze kilka lat temu. Internet otworzył przez zarówno żakami, jak i wykładowcami możliwości, o których nikt wcześniej nie śmiał marzyć. Uczestnictwo w konferencjach on – line, oglądanie filmów z zabiegów, przekazywanie wiedzy przez sieć i automatyczne śledzenie postępów w nauce to tylko część z olbrzymiej gamy możliwości, jakie udostępniają studentom medycyny nowoczesne platformy e – learningowe.

Do niedawna możliwości ich wykorzystania ograniczone były ze względu na fakt, iż większość z nich operowała językiem angielskim i wymagała od korzystających znajomości tego języka. Obecnie, dzięki gwałtownemu rozwojowi polskich platform e – elarningowych możliwa stała się nauka medycyny w języku polskim, praktycznie w dowolnym zakątku globu. Możliwość takiej nauki docenią na pewno wszyscy ci, którzy z różnych powodów przebywają poza granicami kraju, jednocześnie pragnąc kontynuować naukę w języku polskim.
Doskonałym przykładem takiej właśnie platformy jest serwis www.qsmedic.eu, który spełnia wszelkie oczekiwania osób pragnących uczyć się przedmiotów medycznych poprzez sieć internetową. Doskonalenie swoich kwalifikacji zawodowych, przygotowywanie się do Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK) i Lekarskiego Dentystycznego Egzaminu Końcowego (LDEK), możliwość rozwiązywania, przy czynnym udziale programu sprawdzającego, testów z 31 dziedzin medycznych oraz nieograniczone możliwości przekazywania sobie wiedzy w postaci notatek i wpisach na forum i w bazie wiedzy – to tylko niektóre z możliwości oferowanych przez serwis.
Portal aktywnie uczestniczy w procesie nauczania poprzez śledzenie postępów w nauce, powracanie do pytań, na które udzielono błędnej odpowiedzi, wskazywanie strony w podręczniku, na której znajduje się odpowiedź na pytanie. Jednocześnie jednak serwis pozostawia użytkownikom dużą swobodę w wyborze sposobu nauki, oddając użytkownikom do dyspozycji moduły tworzenia własnego testu, symulowania lekarskich egzaminów państwowych oraz udostępniając im wersję mobilną serwisu.
Za niewielką opłatę użytkownicy portalu mogą korzystać z olbrzymiej skarbnicy wiedzy pomocnej w nauce przedmiotów medycznych, która niewątpliwie pomoże znacząco zredukować stres każdego, które zostanie wywołany do egzaminu na kolejnej sesji.