Największy polski serwis z ogłoszeniami korepetycji wprowadza możliwość ubiegania się o patronat medialny. To doskonała wiadomość dla wszystkich organizacji oraz osób działających w sferze edukacji i nauki.

„Wpadliśmy na pomysł, aby jeszcze bardziej wykorzystać potencjał informacyjny i promocyjny naszego serwisu. Co miesiąc nasz serwis notuje ponad 2,6 mln odsłon. Są to odwiedziny użytkowników, którzy w zdecydowanej większości interesują się edukacją. To nie tylko nauczyciele, ale również rodzice i młodzież, która samodzielnie szuka sobie zajęć. Ci wszyscy ludzie podejmują wiele ciekawych inicjatyw, zarówno ogólnopolskich, jak i tych mniejszych, lokalnych. My chcielibyśmy, aby o tych inicjatywach usłyszało jak najwięcej osób, aby pomóc w promocji tych działań. Chcemy wesprzeć te osoby, aby nadal działały na rzecz edukacji.” – mówi Marta Gryszko, właścicielka e‑korepetycje.net.

Właścicielka serwisu przyznaje również, że dodatkowym celem patronatu medialnego ma być wzajemne inspirowanie się nauczycieli, wymiana pomysłów, doświadczeń i gotowych rozwiązań. Jeśli ktoś pochwali się swoimi działaniami, może to zmotywować innych do działania w swoim regionie. Serwis e-korepetycje.net chce promować przedsięwzięcia zarówno ogólnopolskie jak i lokalne projekty, które będą wartościowe dla użytkowników serwisu.

Nie jest też tajemnicą, że współpraca na zasadzie patronatu medialnego jest też dodatkowym działaniem PR-owym dla samego serwisu. W zamian za promocję danego przedsięwzięcia, serwis e‑korepetycje.net oczekuje, że Organizator będzie informował swoich uczestników, że serwis jest patronem medialnym. Taki zabieg ma mieć pozytywny wpływ na wizerunek serwisu. Jak zapewniają Przedstawiciele e-korepetycje.net, zakres wzajemnych świadczeń będzie ustalany indywidualnie. Organizator danego przedsięwzięcia może liczyć na zapowiedź wydarzenia, obszerny wpis z  fotorelacją po wydarzeniu, informacje w social mediach, reklamę bannerową, a nawet na udział przedstawiciela e-korepetycje.net, który wykona wideo-relację i zamieści ją na kanale YouTube.

Przedstawicie serwisu e-korepetycje.net mają nadzieję, że na patronacie medialnym skorzystają przede wszystkim użytkownicy serwisu, którzy będą mogli poczytać o ciekawych edukacyjnych przedsięwzięciach.