„3xS” (SIEDZISKO, STÓŁ, SZAFA) to trzecia już edycja projektu „w2p” (WARSZTATY DWÓCH PRACOWNI), którego kolejne etapy możemy prześledzić na blogu Designerer.com. Przedsięwzięcie realizowane jest przez pracownie projektowania mebli wrocławskiej ASP.

 

Siedzisko, stół i szafa to trzy rodzaje mebli, które umieszczone razem w jednym pomieszczeniu nadają mu sens funkcjonalny i estetyczny. Dlatego też właśnie takie zestawy zostały opracowane przez kilkuosobowe zespoły studentów biorących udział w przedsięwzięciu, nad którym merytorycznie czuwają: prof. Wacław Kowalski, as. Magdalena Garncarz, as. Szymon Hańczar. Złożoność projektowanych mebli ma być impulsem do myślenia o nich jako o grupie produktów, które powinny łączyć określone cechy formalne.

Podsumowanie warsztatów odbyło się 10 grudnia 2013 r., ale pierwsza oficjalna odsłona efektów prac warsztatowych planowana jest w maju 2014 r.,  podczas wrocławskiej Nocy z Designem w Domarze. Wtedy będzie można na żywo obejrzeć owoce działań studentów ASP.

Jednak już teraz można podejrzeć zdjęcia z prac nad projektem znajdujące się na blogu Designerer.com, którego autorzy od samego początku kibicują i patronują projektowi.

Więcej: www.designerer.com

w2p” (warsztaty dwóch pracowni) to projekt realizowany przez pracownie projektowania mebli wrocławskiej ASP. Głównym celem projektu jest promocja pracy zespołowej, praca z tzw. ograniczeniami oraz praca z podmiotami zewnętrznymi. Dotychczas w ramach projektu zrealizowano warsztaty „stół za 100” oraz „ćwiartka”. Sześć zespołów projektowych dysponując płytami meblowymi z oferty partnera wydarzenia firmy PFLEIDERER wykonało siedziska, stoliki i szafki. Jedna z głównych wytycznych dla powstałych obiektów było hasło „kolaż”.