Edukacja językowa dostępna jest zarówno w wersji online jak i offline. Szerokie możliwości internetu urozmaicają naukę oferując szereg bodźców językowych, co jednak nie oznacza, ze nauka stacjonarna, w klasycznym modelu jest złą, czy gorsza. Każdy wybiera rodzaj i sposób nauczania, jaki do niego najlepiej trafia i jest mu najbliższy, jako iż każdy z nas jest inny, również metody bywają różne i równie skuteczne, jednak w stosunku do różnych osób. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się nauka zdalna, głównie ze względu na ilość zalet przy niewielkim repertuarze minusów, wad tejże metody nauki.

 

Popularność nauki języków sprawia iż popyt na konwersacje, korepetycje i kursy językowe jest bardzo duży, mimo równie szerokie oferty placówek edukacyjnych i indywidualnych nauczycieli na rynku. O ile w dużych miastach i aglomeracjach nie jest odczuwalny brak dostępu lub ograniczenie względem nauki wybranych języków, zwłaszcza mniej popularnych, bardziej oryginalnych i niszowych, to w mniejszych miejscowościach do niedawna był to spory problem. Rzadko można było bez dojazdów, na miejscu skorzystać z nauki na poziomie zaawansowanym czy specjalistycznych z lekcji francuskiego. Najczęściej wiązało się to z poświęceniem czasu i wysokimi kosztami dojazdy na kursy i do szkół językowych, bądź też z wyższą opłatą za zajęcia w okolicy. Dodatkowo dochodził do tego ograniczony wybór lektorów, których nie rzadko w promieniu kilkudziesięciu kilometrów było zaledwie dwóch, trzech czy pięciu ustanawiających monopol na wiedzę i stawki godzinowe.

Doskonałym rozwiązaniem dla osób nie wiedzących od czego zacząć i gdzie oraz jak szukać lektora, native speakera jest preply.com. Serwis zapewnia dostęp do obszernej bazy danych korepetytorów wielu języków tak online jak i offline. Wystarczy skorzystać z kontaktów zawartych w witrynie by móc rozpocząć naukę francuskiego czy to na poziomie podstawowym czy tez na poziomie zaawansowanym. Bardzo duża ilość kontaktów, by nie przytłaczać użytkownika pozwala się dowolnie sortować i selekcjonować względem wybranych kryteriów. Wyszukiwarka ofert umożliwia  szybkie znalezienie korepetytora wybranego języka, na określonym poziomie zaawansowania w okolicy miejsca zamieszkania bądź oferującego swoje usługi w wybranym zakresie cenowym itp. mimo iż propozycja Preply jest nowością na rynku ma już swoich wiernych fanów. Grono użytkowników, którzy z Preply korzystają i portal polecają wciąż się rozrasta, tak w zakresie kontaktów do lektorów i nauczycieli, którzy chętnie reklamują siew  ten sposób z własnymi usługami trafiając do ściśle wyselekcjonowanej grupy zainteresowanych potencjalnych uczniów, jak i wśród użytkowników szukających pomocy w nauce, korzystających z korepetycji w ramach weryfikacji wiedzy czy podszkolenia języka.

Zasadniczo oferta Preply (m.in. francuski dla dzieci w Warszawie) kierowana jest do osób chcących skorzystać z korepetycji językowych, w tym z języka francuskiego w wersji online, przez Skype, jednakże w związku z dużym zainteresowaniem tradycyjną forma nauki Preply zapewnia także dostęp do bazy kontaktowej korepetytorów z całego kraju świadczących swoje usługi stacjonarnie. Wystarczy wybrać stosowne kryterium przeszukiwania by otrzymać rekordy lektorów stacjonarnych z danego miasta, czy z całego kraju lub też lektorów uczących zdalnie. Preply mimo iż nazywane jest platformą edukacyjną, jest zaledwie pośrednikiem, który ułatwia znalezienie korepetytora odpowiedniego dla swoich potrzeb i umożliwia wygodne rozliczenie transakcji poprzez przejecie odpowiedzialności za powierzone środki. W praktyce osoby zainteresowane wykupem lekcji przez Skype w Preply muszą złożyć własne konto użytkownika po czym opłacić zajęcia, jednak środki trafiają najpierw na konto portalu, który reguluje odpłatność u lektora dopiero wówczas, gdy zajęcia zostaną zrealizowane i zaakceptowane. Jeśli by do zajęć nie doszło, lub drastycznie odbiegały od oferty zamawiający ma prawo do zwrotu środków z konta Preply. To niezmiernie komfortowe rozwiązanie zwłaszcza dla osób korzystających z native speakerów z różnych krajów, którzy dysponują zagranicznymi kontami. Wpłacając na konto Preply płacimy kartą lub poprzez PayU co eliminuje koszty opłat za przelewy zagraniczne będąc dodatkowym plusem oferty platformy. To nie jedyna zaleta Preply pod kątem finansowym, bowiem kluczowym atutem nauki zdalnej jest taniość. Wysoka konkurencja i prawa rynku sprawiają, że online skorzystać możemy z konwersacji nawet o sto procent taniej niż lokalnie. Również korepetycje z francuskiego są tańsze niżeli stacjonarnie co głównie wynika z fakt, że w Polsce język francuski nie jest zbyt powszechny i lektorzy zawyżają stawki, zaś w sieci nie jest to możliwe. Mając duży wybór lektorów i native speakerów możemy zdecydować z którym chcemy się uczyć na podstawie oferty cenowej. Zazwyczaj najniższe ceny oferują osoby mieszkające w odległych krajach Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Poza kwestią pochodzenia istotne znaczenie ma poziom kwalifikacji, renoma i doświadczenie. Studenci romanistyki, początkujący nauczyciele zwykle są tańsi niżeli uznani lektorzy z wieloletnim doświadczeniem, obszerną wiedzą itd. Wybierając ofertę nauczyciela samodzielnie decydujemy kogo ostatecznie wybierzemy.

Jednym z plusów nauki zdalnej jest elastyczność terminarza. Wspólnie ustalone terminy czy to o poranku czy wieczorami pozwalają dopasować lekcje przez Skype do własnego grafiku zajęć preferencji i dyspozycyjności. Możemy uczyć się francuskiego w domu, w pracy czy w drodze do szkoły, tak przez telefon, komputer jak i tablet, czy laptop. Dzięki tym cechom korepetycje online stały się przełomowym momentem w edukacji językowej. Obecnie każdy ma dostęp do nauki,w  dodatku jest ona tańsza i wygodniejsza, zdecydowanie bardziej przystosowana do indywidualnych potrzeb ucznia. Dzięki nauce w systemie jeden na jeden nauka jest efektywna i przyjemna. Jeśli uda się nam znaleźć lektora będącego pokrewną duszą, pełnego kreatywnych pomysłów i z dobrym podejściem nauczymy się francuskiego szybko i bez wysiłku. Zajęcia online cenione są za wysoką jakość i indywidualizację  którą należy rozumieć poprzez rozeznanie w potrzebach, brakach i trudnościach językowych a także możliwościach, predyspozycjach. Bacząc na mocne strony ucznia można osiągnąć o wiele więcej niżeli podchodząc standardowo do nauki języka, jak ma to miejsce na kursach grupowych tak online jak i offline. Mimo dostępnych wielu materiałów szkoleniowych i portali edukacyjnych oferujących rozmaite ćwiczenia i samouczki, oprogramowanie do nauki francuskiego, to właśnie Preply i propozycje korepetycji przez Skype wiedzie prym wśród innowacyjnych i efektywnych metod nauki języków obcych w sieci, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacji.

Preply jest bardzo pomocnym portalem dla wszystkich zainteresowanych nauką języka. Poza kontaktami do korepetytorów w Preply dostępne są również opinie użytkowników o jakości zajęć z danym lektorem. Co więcej wszystko czego szukamy zebrane jest w jednym serwisie www. Komfortowa nauka online w połączeniu z wygodą przeszukiwania bazy Preply daje optymalne rozwiązanie i dla młodzieży i dla osób starszych, managerów, czy pasjonatów edukacji językowej. Sam sprawdź i przekonaj się, czy nauka online nie jest odpowiedniejsza dla Ciebie!

Autor: Preply Polska, 2016, Zapraszamy m.in. na francuski dla dzieci w Warszawie i inne języki obce w całej Polsce!

1