Muzeum bez barier

Sztuka jest niezmiennie związana z emocjami zarówno autora jak i odbiorcy, a poprzez własne rozumienie jej, stajemy się bogatsi o pewne doświadczenia. Dlaczego więc mamy ograniczać sobie te wszystkie możliwości?

Nie każdy ma tyle szczęścia, aby odczuwać bodźce płynące z bezpośredniego kontaktu ze sztuką. Często instytucje kultury nie dysponują rozwiązaniami i funduszami na zadbanie o dostępność i zrozumienie swoich wystaw dla osób niepełnosprawnych. Przewodnicy muzealni odczuwający dyskomfort w momencie prowadzenia grupy z taką osobą, także nie mogą znaleźć korzystnego rozwiązania na taką sytuację.

 

Co daje QRtag?

Firma QRtag zaprojektowała innowacyjne rozwiązanie dla instytucji kultury. Opiera się ono na formie mobilnego przewodnika, którą muzeum tworzy na własne potrzeby. Wszystkie informacje w niej zawarte przekierowywane są do małych kodów QR rozmieszczonych w przestrzeni muzealnej. Umieszczone przy każdym eksponacie dostarczają użytkownikom dodatkowych multimediów. Funkcja obcojęzyczna oraz funkcja dla osób niepełnosprawnych umożliwia dodawanie obrazów, dźwięków w różnych formach. Mobilna aplikacja dla muzeów QRtag pozwala na szersze zapoznanie się ze sztuką w sposób zrozumiały dla każdego.

Od momentu powstania QRtag przestrzeń muzealna dostępna będzie dla zwiedzającego niezależnie od jego możliwości. Przewodnicy nie będą mieli już nigdy więcej problemu z tłumaczeniem informacji o eksponatach. Jest to technologia zmieniająca rzeczywistość na lepszą.

 

QRTAG we współpracy z Muzeum Archidiecezji w Warszawie

Firma dostarczyła Muzeum system audioguide wraz nadajnikami beacon. W ten sposób chcemy rozwijać kolejny kanał komunikacji ze zwiedzającymi. Oznacza to, że osoby posiadające „apkę” Muzeum Archidiecezji w Warszawie wchodząc do muzeum będą mogli otrzymać krótkie informacje o wystawach i ciekawych wydarzeniach. Jesteśmy otwarci na innowacje, zwłaszcza te, które podnoszą komfort życia. Perspektywa dodatkowych korzyści dla użytkowników aplikacji powinna być zatem również atrakcyjna. Dlatego warto, aby za warszawskim przykładem poszły kolejne obiekty w naszym kraju.

 

QRTAG promuje Polski Język Migowy – PJM

Zespół QRTAG stworzył aplikację, dzięki której każdy może nauczyć się podstaw z zakresu PJM lub rozwinąć już istniejące umiejętności. Aplikacja MIGAJ Z NAMI: PJM to doskonałe narzędzie upowszechniające edukację z zakresu polskiego języka migowego oraz ułatwiające komunikację pomiędzy osobami słyszącymi, a osobami Głuchymi, posługującymi się PJM. Aplikacja zawiera ponad 150 filmów z alfabetem, znakami oraz wyrażeniami.