Co się zmieniło?

Wielu z nas jeszcze pamięta jak wyglądał system nauczania za tzw. naszych czasów. Jak go wspominamy? Na pewno nie było łatwo zachęcić nas do nauki z książek. Dzisiaj, dzięki nowym technologiom mamy możliwość urozmaicenia kanałów przekazywanej wiedzy, aby czas poświęcony nauce stał się przyjemniejszy. Ułatwiają to liczne aplikacje, dostępne na naszych smartphone’ach, zwłaszcza te edukacyjne.

Edukuj z QRtag

Na innowacyjne rozwiązanie działające w służbie edukacji zdecydowała się firma QRtag. Oferuje ona mobilny przewodnik dla muzeów oraz miast i gmin zarówno na systemie iOS, jak i na Androidzie, dzięki czemu nie ma problemu z pobraniem i korzystaniem z niej na swoim telefonie.

Za pomocą intuicyjnego panelu administracyjnego łatwo udostępnisz treści w aplikacji będące barwnymi multimediami tj. obrazy, dźwięki, filmy. Aplikacja QRtag stworzona jest z myślą o najmłodszych, bo przecież kto lepiej niż dzieci rozumie świat nowych technologii? Jest to dla nich naturalna przestrzeń, w której doskonale się poruszają i rozumieją ją lepiej niż większość z nas. Tak, aby nauka wpisywała się w nowy system edukacyjny, tak aby dzieci czerpały przyjemność z pochłaniania wiedzy, na temat sztuki, kultury i otaczającej ich przestrzeni lokalnej.

 

Zamień podchody na QR kody

Jeżeli uważasz, że szkolne wycieczki nadal muszą być tak nudne jak do tej pory, to się mylisz. Mamy XXI wiek, rzeczywistość poszła na przód. Prześcigamy się w procesach dostarczania wiedzy. Chcemy być jak najlepsi, a do tego osiągnąć to wszystko w łatwy i przyjemny sposób.

Od momentu powstania innowacyjnej technologii mobilnych przewodników firmy QRtag dla muzeów oraz dla miast i gmin, edukacja nie musi wyglądać już tak stereotypowo. Wystarczy pobrać aplikację z Google Play lub App Store!

Cała technologia mobilnego przewodnika opiera się na małych kodach QR, które zapobiegają ingerencji w przestrzeń obiektów muzealnych oraz tych znajdujących się na terenie miasta, czy gminy. Przy pomocy innowacyjnej technologii opartej o Beacony, na każdy telefon wysyłany jest sygnał, udostępniający dodatkową wiedzę. Unowocześnia to formę przekazu wiedzy o eksponatach. Funkcja lokalizacji, a także tworzenia ścieżek zwiedzania, ułatwia poruszanie się po przestrzeni muzealnej.

Z mobilnej aplikacji QRtag dla muzeów skorzystają również pracownicy muzealni, którym panel aplikacji ułatwi pracę. Analiza ruchu użytkowników udostępnia ruch zwiedzających wewnątrz budynków, dzięki czemu mogą w prosty sposób określić najczęściej odwiedzane ścieżki i hotspoty. Dzięki temu poszerza się wiedza nie tylko wśród zwiedzających, ale również pracowników muzeum. Zmiana języka oraz opcja dla osób niepełnosprawnych sprawi, że przekazywane treści zrozumiałe będą dla wszystkich.

Niech nauka stanie się zabawą, a będzie przyjemniejsza i dla nauczycieli i dla ich uczniów!