Dynamiczne zmiany na rynku pracy oraz w strukturze zatrudnienia stawiają absolwentów studiów wyższych przed koniecznością ciągłego kształcenia się i zdobywania praktycznych umiejętności. Nasycenie europejskiego rynku pracownikami z wyższym wykształceniem, wpłynęło na zmiany oczekiwań ze strony pracodawców. Dyplom ukończenia studiów nie decyduje o sukcesie zawodowym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i studentów Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu – najstarsza, niepubliczna Uczelnia w Wielkopolsce, stworzyła unikatową ofertę praktycznych studiów podyplomowych.

Prognozy Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych wskazują, że do roku 2020, liczba miejsc pracy dla specjalistów w sektorze administracji, zarządzania, sprzedaży, marketingu i PR wzrośnie o 160 tys., a ds. finansowych o 105 tys. Trend na rynku pracy w Polsce jest również widoczny w innych krajach Europy. Analizy Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (CEDEFOP) wskazują, że do 2020 roku w krajach UE powstanie 17,7 mln stanowisk w zawodach wymagających wysokich kwalifikacji – m.in. w administracji, marketingu, logistyce, zarządzaniu sprzedażą, w sektorze publicznym wzrost liczby miejsc pracy o 4,9 miliona. W biznesie i różnego rodzaju usługach dla biznesu nastąpi najszybszy rozwój w kontekście przyrostu liczby stanowisk – do 2020 roku ma ich powstać 14 milionów.

Statystyki rynek pracy 2020

Statystyki Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że każdego roku coraz więcej słuchaczy studiów podyplomowych wybiera zajęcia z oferty uczelni niepublicznych. Jak wybrać dostosowane do naszych potrzeb studia podyplomowe, które poza dyplomem pozwolą na zdobycie praktycznych i pożądanych na rynku pracy umiejętności? Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu podpowiada – wybierz studia podyplomowe:

 • oferujące praktyczne zajęcia i wykłady ze znanymi ekspertami
 • gwarantujące renomowane certyfikaty międzynarodowe w cenie studiów
 • posiadające kadrę wykładowców – praktyków, uznanych fachowców w branży
 • kształtujące zdolność wykorzystywania wiedzy i umiejętności w pracy
 • pozwalające na zawarcie kluczowych znajomości z nauką i biznesem – networking

W odpowiedzi na panujące trendy i prognozy zmian na rynku pracy, najstarsza, niepubliczna uczelnia wyższa w Wielkopolskie – Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu oferuje jedyne

w Polsce studia podyplomowe – Praktyczne aspekty zarządzania projektami z uznanym na świecie certyfikatem PMI Global R.E.P. Partnerem merytorycznym kierunku została firma szkoleniowa Management Training and Development Center. Ambasadorem kierunku został dr Darryl W. Booker, uznany na świecie ekspert w dziedzinie analizy biznesowej. Instruktor i konsultant ESI Intl. oraz MT&DC, firmy, która jako pierwsza w Polsce otrzymała status PMI Global Registered Education Provider oraz certyfikat ISO 9001:2008.

Kierunek Praktyczne aspekty zarządzania projektami skierowany jest do osób, nastawionych na sukces zawodowy i rozwój praktycznych umiejętności. Absolwenci studiów otrzymują rozpoznawalny przez pracodawców Certyfikat PMI Global R.E.P. jak również Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych. Certyfikaty, będące potwierdzeniem zdobycia praktycznych kompetencji są często przepustką do awansu zawodowego, a także utwierdzają pracodawcę o zdeterminowaniu pracownikai jego chęci do ciągłego podnoszenia kwalifikacji.

W ramach zajęć w formie case studies, prowadzonych przez doświadczonych praktyków z tytułem PMP i CBAP, słuchacze poznają światowe standardy zarządzania projektami. Dualny model zajęć ma zniwelować rozbieżność między oczekiwaniami pracodawców a kwalifikacjami absolwentów studiów wyższych. Warsztatowe zajęcia pomogą zrozumieć studentom istotę zarządzania projektami, m.in. zarządzania: zespołem, czasem, kosztami, zakresem prac, ryzykiem, ale również przywództwa i stałego monitorowania wykonywanych zadań biznesowych.

Oferta praktycznych studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu obejmuje również kierunki:

Prawo i biznes – szczegóły: http://www.wszib.poznan.pl/node/120

Rachunkowość jednostek gospodarczych – szczegóły: http://www.wszib.poznan.pl/node/50

Administrowanie kadrami i płacami – szczegóły: http://www.wszib.poznan.pl/node/51

Linkedincover_ten

Studia w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości dały mi coś więcej niż przygotowanie teoretyczne. Dzięki możliwości wyboru zróżnicowanych warsztatów oraz specjalności miałam szansę skonstruowania własnej indywidualnej ścieżki rozwoju, która wpłynęła ma moje życie zawodowe. Polecam studia w WSZiB wszystkim osobom pragnącym zdobyć praktyczne umiejętności – mówi Katarzyna Kozłowska, pełnomocnik zarządu ds. jakości, absolwentka WSZiB w Poznaniu

Informacje dodatkowe

 • Rekrutacja na studia podyplomowe potrwa do 15 października.
 • Koszt studiów na kierunku Praktyczne aspekty zarządzania projektami to 4200 zł
  ( z możliwością płatności w 2 lub 10 ratach).
 • Absolwenci i studenci WSZiB otrzymają rabat w wysokości 500 zł.
 • Osoby, które wskażą absolwenta lub studenta polecającego studia otrzymają 200 zł rabatu.
 • Studia odbywać się będą w trybie weekendowym i potrwają 2 semestry.
 • Zajęcia prowadzone będą w języku polskim.
 • Łączny czas zajęć to 120 h, za które studenci otrzymają 60 punktów ECTS.

Biuro Rekrutacji WSZiB w Poznaniu (czynne wt. – sob. od 9:00 do 19:00)

tel. 61 835 15 11, kom. 601 305 212

e-mail: rekrutacja@wszib.com.pl