Wartość edukacji w dzisiejszych czasach jest nieoceniona, dlatego od najmłodszych lat rodzice starają się zapewnić swoim dzieciom możliwość zdobycia wiedzy z różnych dziedzin, poszerzając tym ich horyzonty myślowe i zwiększając ich szanse na lepsze życie w przyszłości.

Na nauczycielach najmłodszych ciąży duża odpowiedzialność, kształtują oni często sposób postrzegania świata przez dzieci i zaszczepiają w nich chęć zdobywania wiedzy. W tym trudnym zadaniu z pomocą przychodzi projekt WaterWorldAdventure – Interactive eBook to improve the Ocean Literacy of Kids zrealizowany z programu pomocowego Erasmus+ (numer projektu: 2016-1-EL01-KA201-023456) przez zespół międzynarodowych partnerów, w skład którego wchodzą:
• PANEPISTIMIO THESSALIAS – Volos, Grecja;
• Advancis Business Services Lda – Porto, Portugalia;
• Inspectoratul Scolar Judetean – Arad, Rumunia;
• Boon Unipessoal Lda – Matosinhos, Portugalia;
• Centrum Wspierania Edukacji i Przedsiębiorczości – Rzeszów, Polska.
Projekt ten dostarcza materiały edukacyjne dla dzieci i nauczycieli. Są to interaktywny eBook w wersji online oraz Przewodnik moderatora dla nauczycieli i rodziców. Dzięki nim uczniowie zapoznają się ze środowiskiem oceanicznym. Interaktywna forma w jakiej został opracowany eBook jest szczególnie przyjemną formą nauki, szczególnie dla najmłodszych. Przewodnik moderatora ma pomóc rodzicom i nauczycielom w pełni wykorzystać opracowany eBook. Projekt jest nieustannie upowszechniany w mediach społecznościowych (Facebook), podczas konferencji, a także na stronie internetowej – waterworldadventure gdzie znaleźć można newslettery i artykuły związane z projektem. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę projektu gdzie znajdują się wszystkie rezultaty powstałe w projekcie.