Hiszpania to nie tylko kraj, w którym można odpocząć od codzienności pod palącym słońcem na złocistych plażach, w otoczeniu palm, drinków i dyskotekowej muzyki. To kraj, który może zaskoczyć pod wieloma względami. Dlatego coraz częściej wyjeżdżają tam na wakacje i urlopy osoby, które zainteresowane są jej unikalnymi zabytkami i zbiorami dzieł sztuki, kulturą, folklorem, gastronomią, czy… językiem, co sprawia, że tak popularne są obecnie kursy hiszpańskiego w Hiszpanii.

kursy hiszpańskiego w HiszpaniiKtóra część Hiszpanii?

Hiszpania, mimo że administracyjnie jest jednym krajem, zamieszkiwana jest przez różne wspólnoty autonomiczne i nacje, które podkreślają swoją odrębność, mają nieco inną kulturę i w ich rejonie nieco inne jest budownictwo, zabytki, kuchnia, czy nawet język.

Dwa tygodnie wyjazdu to nie jest wystarczający czas, by poznać całą Hiszpanię, można jednak dowiedzieć się wtedy sporo o samych Katalończykach, Galicji czy Baskach. Dlatego podróż ukierunkowaną na zwiedzanie lepiej zaplanować tak, by skupić się na jednym rejonie i poznać jego najważniejsze miasta i miejsca. Dla miłośników gór mogą to być katalońskie Pireneje, dla pasjonatów historii – ciekawa pod jej względem Kastylia, dla jeszcze innych – najbardziej popularna Katalonia z głównym turystycznym miastem – Barceloną. Dla tych z kolei, którzy planują odbyć kursy hiszpańskiego w Hiszpanii, może to być zarówno Barcelona, jak i Madryt, a może wyspa Majorka?

Kurs na naukę czy na zabawę?

Obecnie oferta takich kursów językowych jest dość duża, co nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że hiszpański jest piątym najczęściej używanym na świecie językiem, a do tego według wielu specjalistów uznawany jest za jeden z łatwiejszych do nauczenia. Jego przydatność, zwłaszcza dla osób dużo podróżujących po świecie, może być więc nieoceniona. W zależności od tego, czego oczekujemy, możemy dobrać takie kursy hiszpańskiego w Hiszpanii, które dostarczą nam nie tylko nauki, ale i dobrej zabawy, wspaniałej pogody, czy możliwości zwiedzania niezapomnianych zabytków. Część osób wybiera najpopularniejsze hiszpańskie miasto – Barcelonę, gdzie nie można się nudzić i oprócz niesamowitych zabytków, przepięknych, szerokich ulic z wyjątkowymi kamienicami, oraz imponujących zbiorów kultury, można znaleźć także piękną miejską plażę, oraz wysokie wzniesienia z których roztacza się widok na miasto. Dla tych, którzy kochają pustynne upały, cenią sobie mniejszy ruch turystyczny i pragną znaleźć się od razu w centrum Hiszpanii, dobrym miejscem jest Madryt. A dla tych, którzy uwielbiają wyspiarskie życie i cały wolny czas najchętniej spędziliby na plaży, przeznaczeniem jest Majorka.