Nie jest tajemnicą, że w czasie spadków na rynku oraz recesji gospodarczej na świecie giełdy spadają w dół, inwestowanie w akcję jest bardzo mało opłacalne lub nawet może przynieść stratę. Czy są zatem życzę, w które możemy inwestować niezależnie od tego co dzieje się na największych rynkach.

Otóż od zawsze na świecie kształtuje się tendencją, że gdy na świecie dzieje się źle, to należy inwestować na przykład w metale szlachetne, dzieła sztuki czy nawet artykuły kolekcjonerskie takie jak stare alkohole.

Najprostszą metodą lokacji kapitału jest oczywiście zakup złota. Mówimy tutaj o metodzie najprostszej Z pośród wymienionych wyżej, bo przecież nie znamy się na dziełach sztuki, a przechowywanie kilkudziesięcioletniej whisky w domu nie jest zbyt rozsądne, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi i albo butelka się potrzaska, albo podczas imprezy ktoś wpadnie na pomysł sprawdzić czy naprawdę jej cena odzwierciedla smak.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup złota, to możemy zrobić to za pośrednictwem profesjonalnych firm, które zajmują się jego sprzedażą. Całkowicie ogrodzony tutaj kupowanie monet czy sztabek nie renomowanego sprzedawcy, ponieważ próbując trochę oszczędzić możemy stracić wszystko, gdy okaże się, że złoto które kupiliśmy wcale nie jest takiej jakości jak przewidywaliśmy lub w ogóle nie jest złotem. Poza kupowaniem fizycznie złota możemy także zainwestować w fundusze inwestycyjne, które w metale szlachetne inwestują w naszym imieniu. Dzięki temu odpada nam kwestia przechowywania kruszcu i martwienia się, że zostanie skradzione. Na rynku istnieje także metoda inwestowania w towary oraz metale szlachetne czy nawet ropę za pomocą tak zwanych opcji binarnych.

Korzystając z platformy opcji binarnych wybieramy dane kruszec i oceniamy jakiego wartość będzie kształtować się w najbliższym czasie. Jeżeli oceniamy że cena danego waloru będzie rosła w ciągu następnego na przykład tygodnia, ustalamy kwotę jaką chcemy zainwestować i dokonujemy transakcji. Gdy opcja binarna zakończy się dla nas „w cenie”, to otrzymujemy zwrot z takiej inwestycji na poziomie nawet 85%. Jest to oczywiście kolejna alternatywna metoda, która pozwoli nam w jakiś sposób ulokować pieniądze, chociaż wyżej wymieniony przykład jest raczej metodą spekulacyjną niż długoterminowa. Wszystko oczywiście zależy od naszego podejścia i tego jakimi inwestorami chcemy być.

zloto