Bycie seniorem nie musi oznaczać, że świat nowoczesnych finansów bezpowrotnie zamyka przed nami swoje drzwi. Kluczem do ich otwarcia jest wiedza, która uchroni każdego, nie tylko seniora, przed niepotrzebnie stresującymi sytuacjami.

 

Kto pyta – nie błądzi. Dlatego warto mieć wiedzę na temat najpopularniejszych z produktów bankowych, do których zaliczają się chociażby pożyczki. To, co dla młodych może być jasne i oczywiste, dla seniorów już niekoniecznie musi takie być. Czasem w życiu każdego pojawić się może sytuacja, kiedy potrzeba szybko i bez rozbudowanych formalności uzyskać dostęp do dodatkowej gotówki. Zamiast czasochłonnych wizyt w banku, rozwiązaniem które można rozważyć jest skorzystanie z oferty firmy pożyczkowej.

 

Dobry zwyczaj – bezpiecznie pożyczaj

Pożyczanie pieniędzy nie jest niczym złym, trzeba tylko robić to umiejętnie.W ciągu pięciu ostatnich lat aż 45 proc. seniorów pożyczało pieniądze. Dojrzali pożyczkobiorcy oceniani są jako rzetelni i pewni. Wyróżnia ich też myślenie przede wszystkim o potrzebach swoich bliskich niż własnych przyjemnościach.  Pożyczki w instytucjach finansowych są wygodne dla seniorów, zwłaszcza jeśli wybierze się obsługę w domu. Myśląc o swojej wygodzie, nie można jednak zapomnieć o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które sprowadzają się do 6 prostych kroków. Jakich?


Źródło:

http://optimisci.pl/bezpieczne-finanse-seniora/