Firma Currency One, operator serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat, została wyróżniona w plebiscycie FutureTech Award za najlepsze rozwiązania wymiany walut w Internecie. Nagrody wręczono podczas odbywającego się w Warszawie FutureTech Congress.

Nagrody FutureTech Awards przyznawane są w ośmiu kategoriach, m.in. dla innowacyjnych rozwiązań technologicznych, bankowych i ubezpieczeniowych. Currency One wyróżniono za stworzenie nowoczesnej, wygodnej, szybkiej i taniej alternatywy dla tradycyjnych kantorów. Kapituła konkursu przyznała nagrodę Currency One w szczególnym dla firmy momencie. W ostatnim roku prowadzone przez poznańską firmę platformy do wymiany walut w Internecie po raz kolejny udowodniły swoją pozycję lidera rynku, bijąc rekordy rocznego obrotu – tylko w 2016  roku klienci firmy wymienili walutę na łączną sumę ponad 14 miliardów złotych.

W trudnych dla rynku wymiany walut okresach – po ogłoszeniu wyników referendum w sprawie Brexit i wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, serwisy prowadzone przez Currency One sprostały wymaganiom klientów umożliwiając bezpieczną, wygodną i niezachwianą dostępność walut. W rezultacie Interentowykantor.pl i Walutomat zanotowały rekordowe wyniki, plasując się tym samym na pozycji lidera rynku wymiany walut on-line w Polsce.

“Nagroda FutureTech Award to wyraz zaufania, jakim cieszy się nasza firma
i prowadzone przez nas serwisy. Każdego dnia pracujemy nad stworzeniem jak najlepszej usługi wymiany walut, dzięki czemu liczba zadowolonych użytkowników w Internetowykantor.pl i Walutomat cały czas rośnie. FutureTech Award to dowód, że ciężka praca całego zespołu Currency One została doceniona” – powiedział Jacek Kornosz, COO firmy Currency One.

Currency One – tania waluta, wygodnie i szybko

Currency One SA to operator serwisów Internetowyantor.pl oraz Walutomat. Firma powstała przez połączenie internetowykantor.pl i Walutomatu w 2013 roku. Currency One jest liderem na rynku internetowej wymiany walut. Z usług Currency One skorzystało już ponad 450 tysięcy klientów.

InternetowyKantor.pl to pierwszy w Polsce kantor online, który działa nieprzerwanie od 2010 r. Serwis umożliwia tanią, szybką i przede wszystkim bezpieczną wymianę walut, bez konieczności wychodzenia z domu. Obecnie z usług serwisu korzysta 242 tysięcy klientów, którzy rocznie wymieniają ponad 4 miliardy złotych.

Walutomat.pl – założona w 2009 roku pierwsza w Polsce platforma społecznej wymiany walut. Użytkownicy serwisu mogą indywidualnie ustalać kursy walut
i bezpośrednio wymieniać je z innymi klientami, unikając tym samym niekorzystnych kursów narzuconych przez banki. W serwisie zarejestrowało się ponad 220 tysięcy użytkowników.

 

 

Więcej informacji o serwisach internetowykantor.pl i Walutomat udziela

Dawid Gałat

Media and Communications Manager

+48 517 426 967

dawid.galat@currency-one.com