Według wielu szacunków branża wymiany walut warta jest już ponad 25 miliardów złotych. Nic dziwnego, że kantory online także cieszą się zwiększającą się popularnością.

Najważniejszymi powodami, dla których zwiększa się zainteresowanie kantorami online są z pewnością oszczędności, krótki czas realizacji, a także dostęp o wiedzy specjalistów.

Oszczędność

Kantory online są znacząco tańsze od stacjonarnych placówek i banków. Różnica między spreadami bardzo często wynosi nawet 50 groszy! Dzięki temu wymiany walut w kantorach online wiążą się z większymi oszczędnościami.

Na wymianie pieniędzy w kantorze często możemy zaoszczędzić nawet 200-260 złotych na przewalutowaniu 1000 euro. Warto mieć na uwadze, jak ta kwota wzrośnie, gdy dokonujemy większych i częstszych transakcji. Takie oszczędności powinny szczególnie przekonać nas do korzystania z kantorów online, bo to zwyczajnie bardziej się opłaca. Co więcej osoby, które dokonują częstych transakcji na większe kwoty mogą liczyć także na możliwość negocjowania cen kursów, co w rezultacie daje jeszcze większe oszczędności.

Krótki czas realizacji 

Internetowy kantor Fritz Exchange zapewnia także krótki czas realizacji transakcji. Okazuje się, że 90% transakcji odbywa się w 15 minut. Dzięki temu, że transakcja jest wręcz błyskawiczna, oszczędzamy nie tylko czas, ale także i pieniądze. Kolejnym plusem związanym z kantorami online jest także intuicyjna platforma i dostęp do niej o każdej porze dnia i nocy. Jest to duże udogodnienie dla tych, którzy pracują za granicą, ale także prowadzą biznes z zagranicznymi kontrahentami

Dostęp do wiedzy specjalistów 

Kantor Fritz Exchange zapewnia dostęp do wiedzy wielu specjalistów, którzy ułatwią nam poruszanie się po platformie. Do dyspozycji mamy między innymi specjalistów obsługi klienta, dealerów walutowych, a także doradców ds. rynków finansowych. Dzięki temu szybko i profesjonalnie zostaną wyjaśnione nasze wszelkie wątpliwości dotyczące wymiany walut.

Kantor internetowy Fritz Exchange zapewnia także innowacyjne rozwiązania, jakimi z pewnością są kantory automatyczne. To udogodnienie zapewnia możliwość wymiany waluty, obsługę w 5 językach, a także aż 9 walut do wymiany.

Kantory online z biegiem czasu staną się jeszcze popularniejsze. Z pewnością coraz częściej z ich usług zaczynają korzystać osoby, które wcześniej były klientami placówek stacjonarnych, czy banków.