Getin Bank otrzymał nominację w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Global Payments Awards. Rewolucyjna karta Dynamic CVC ze zmiennym kodem weryfikacyjnym, powalczy o nagrodę w kategorii Best Payment Deployment in Europe. Laureaci rywalizacji zostaną wyłonieni podczas gali Mobile Money & Digital Payments Global, która odbędzie się 1-3 grudnia br. w Stambule, w Turcji. Pomysłodawcą konkursu jest firma ProgressSoft specjalizująca się w rozwiązaniach wykorzystywanych przy płatnościach mobilnych.

Getin Bank po raz kolejny znalazł się w gronie liderów w światowym wyścigu bankowych innowacji. Karta Dynamic CVC, nominowana właśnie do nagrody Best Payment Deployment in Europe, to pierwsza i obecnie jedyna na rynku karta płatnicza, która została wyposażona w wyświetlacz ze zmiennym numerem Dynamic CVC. Konfiguracja 3-cyfrowego kodu zmienia się losowo co godzinę, zapewniając dodatkowe zabezpieczenie przed możliwymi oszustwami. Rozwiązanie jest proste, intuicyjne w obsłudze, a także znacznie szybsze niż inne metody zabezpieczeń transakcji internetowych, które często wydłużają proces płatności. Korzystanie z Karty Dynamic CVC z punktu widzenia użytkownika nie różni się od kart tradycyjnych – podczas zakupów online wystarczy jedynie wpisać aktualnie wyświetlany na wbudowanym ekranie kod.

Innowację doceniło jury konkursu Global Payments Awards, nominując ją jako jedno z najlepszych europejskich rozwiązań. Nadesłane projekty były oceniane w trzech kategoriach głównych: Retail Innovation Awards, Securing Payments Awards i Best Payment Regional Launch Awards w podziale na kategorie regionalne – Afrykę, Amerykę, Azję, Europę i Bliski Wschód. Finaliści zostaną ogłoszeni podczas gali Mobile Money & Digital Payments Global, która już po raz dziewiąty zgromadzi ekspertów i praktyków z branży finansowej.

Od dwóch lat Getin Bank sukcesywnie buduje kompleksową ofertę nowoczesnych produktów i usług, które wyznaczają trendy na rynku finansowym i zmieniają obraz sektora bankowości. Poza kartą Dynamic CVC Bank udostępnił również dla swoich klientów nowoczesne płatności mobilne w chmurze, z wykorzystaniem technologii HCE. Innowacyjne rozwiązania Getin Banku, wykorzystujące potencjał nowych technologii, zostały również wyróżnione w konkursach Banking Technology Awards i Contactless&Mobile Awards.