Getin Bank został zwycięzcą rankingu kredytów samochodowych, przygotowanego przez serwis TotalMoney.pl. Oferta Banku zajęła pierwsze miejsce zarówno w zestawieniu opracowanym dla aut nowych, jak i używanych. Eksperci portalu docenili niski koszt całkowity kredytów oraz atrakcyjne warunki finansowania.

Lipcowy ranking kredytów samochodowych TotalMoney.pl opracowano dla dwóch kategorii aut: nowych i używanych (rok produkcji 2013). W obu przypadkach autorzy zestawienia przyjęli założenie, że o kredyt ubiega się trzyosobowa rodzina nieposiadająca innych zobowiązań kredytowych, z dochodami w wysokości 4 608 zł netto, które uzyskują z umów o pracę na czas nieokreślony. Modelowi klienci poszukują kredytu samochodowego z okresem spłaty wynoszącym 5 lat i dysponują środkami na wkład własny.

W zestawieniu opcji finansowania zakupu nowych aut przedmiotem pożyczki stał się Citroën C3 Picasso More Life. Samochód ten kosztuje 53 950 zł. Kwota kredytu, o jaką ubiegają się kredytobiorcy, to 43 160 zł. W drugiej kategorii rankingu Totalmoney.pl wyliczenia przygotowano dla  Citroëna C3 Picasso, którego wartość rynkową wyceniono na 34 900 zł. Modelowa rodzina zdecydowała się na kredyt w wysokości 27 920 zł.

Oferta Getin Banku okazała się bezkonkurencyjna w obu zestawieniach. Przy przyjętych przez portal założeniach, miesięczna rata kredytu samochodowego dla nowego pojazdu wyniosła 832,53 zł, a całkowity koszt jedynie 6 807 zł. W wariancie dla aut z rynku wtórnego te kwoty ulokowały się na poziomie 551,67 zł i 5 194 zł. Wysoka pozycja Banku to zasługa atrakcyjnych warunków – niskiego oprocentowania oraz  kosztów kredytu, a także atrakcyjnych miesięcznych rat.

Szczegółowe wyniki rankingu można znaleźć tutaj. W zestawieniu zostały ujęte banki, które odesłały wypełnione ankiety do 5 lipca 2016 r. Więcej informacji na temat oferty kredytów samochodowych Getin Banku można znaleźć na stronie www.getinbank.pl