Od początku roku Getin Bank utrzymuje się na szczycie rankingu najlepszych kredytów samochodowych, opracowywanym co miesiąc przez TotalMoney.pl. Bank co miesiąc zwyciężał w klasyfikacji na najlepsze warunki finansowania aut używanych i 11 razy zajął pierwsze miejsce w zestawieniu przygotowywanym dla samochodów nowych. W grudniowej edycji rankingu analitycy portalu ponownie wyróżnili Getin Bank, przyznając mu pierwsze miejsce w każdej z analizowanych kategorii.


W tym roku eksperci portalu TotalMoney.pl ocenili większość dostępnych na rynku ofert kredytów samochodowych, co miesiąc sprawdzając warunki finansowania dla innego, potencjalnego Klienta zainteresowanego zakupem auta. Analizowali koszt kredytu w przypadku, gdy stara się o niego rodzina, jak i singiel. Brali też pod uwagę różne wysokości dochodów kredytobiorcy oraz inne kwoty wkładu własnego i zaciąganego zobowiązania. Niezależnie od przyjętych parametrów, liderem klasyfikacji w 2014 roku pozostawał Getin Bank, oferujący najlepsze warunki finansowania zakupu nowego oraz używanego auta.

Grudniowa edycja rankingu ponownie potwierdziła silną pozycję Banku, który znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia. Tym razem eksperci TotalMoney.pl przeanalizowali oferty kredytów pod kątem finansowania zakupu samochodu nowego oraz używanego o wartości 70 000 zł przez czteroosobową rodzinę. Na potrzeby klasyfikacji przyjęto, że miesięczne dochody netto kredytobiorców to 4 162 zł. Klienci otrzymują wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony i nie mają innych zobowiązań kredytowych. Przy wkładzie własnym 14 000 zł starają się o kredyt w wysokości 56 000 zł na 5 lat.

Zwycięzcą rankingu został Getin Bank, który oferuje najbardziej atrakcyjne warunki finansowania w obu analizowanych wariantach. W przypadku nowego samochodu proponuje on kredyt, którego całkowity koszt wynosi 8 813 zł. Oprocentowanie nominalne rośnie nieznacznie w przypadku oferty na sfinansowanie zakupu auta używanego, nadal jednak gwarantuje Bankowi pozycję lidera w zestawieniu TotalMoney.pl z całkowitym kosztem kredytu na poziomie 10 268 zł.