Masz zaciągnięty kredyt walutowy, na przykład mieszkaniowy lub firmowy? W takim przypadku na pewno wiesz, że bank może pobierać dość wysokie opłaty za przewalutowanie. Spore spready i marża powodują, że raty są wyższe niż wtedy, gdy płacilibyśmy w walucie, w której udzielono kredytu.

Od kilku lat możemy płacić raty kredytów walutowych w oryginalnej walucie, w której zostały one udzielone. Gdy wobec tego mamy kredyt mieszkaniowy we franku szwajcarskim, zamiast złotego możemy płacić właśnie w franku, a tym samym ochronić się przed dodatkowymi kosztami bankowymi.

Skąd wziąć walutę do zapłaty kredytu?

Oczywiście, jeżeli nie zarabiamy w danej walucie obcej, będziemy musieli ją zakupić, czyli wymienić w kantorze. Możemy kupić walutę w zwykłym kantorze stacjonarnym, a następnie wpłacić ratę w banku, niemniej jednak nie jest to możliwe w każdej placówce. Wobec tego lepszym rozwiązaniem będzie wpłacanie pieniędzy przez internet z konta walutowego.

Aby zdobyć walutę w formie wirtualnej, potrzebny będzie kantor internetowy, na przykład Trejdoo.com. Dzięki takim serwisom można łatwo i szybko wymienić pieniądze, bez wychodzenia z domu, wygodnie i bezpiecznie. Do skorzystania z takiego kantoru, potrzebujemy dwóch konta bankowych, a mianowicie konta walutowego w docelowej walucie, na którą będziemy chcieli wymienić pieniądze, a także konta, z którego wykonamy przelew do kantoru, na przykład zwykłego konta w złotym. Cała transakcja trwa 1-2 dni robocze.

Jak bardzo możesz zmniejszyć ratę kredytu?

Jeżeli zależy ci na tym, aby płacić mniej za ratę kredytu walutowego, w takim przypadku możesz zaoszczędzić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych na jednej racie w zależności od jej wysokości, gdy spłacisz ją w oryginalnej walucie. W związku z tym na przestrzeni roku oszczędności mogą wynieść kilkaset złotych.

Jeżeli chcesz zdecydować się na wymianę walut w celu płatności mniejszej raty kredytu, sprawdź już teraz ofertę kantoru internetowego Trejdoo.com. Z nim możesz uzyskać wysokie oszczędności!