Dla większości z nas karta kredytowa to jedynie kawałek plastiku, dzięki któremu dokonujemy płatności. Duża część ludzi jednak nie zdaje sobie sprawy, że przy użyciu właśnie tego kawałka plastiku możemy oszczędzać. Jak tego dokonać? Jest na to kilka prostych sposobów.

  1. Programy lojalnościowe

Pierwszym sposobem na oszczędzanie dzięki karcie kredytowej są programy lojalnościowe. Warto zapoznać się z ofertą banków, które oferują takie programy. Wybór jest naprawdę spory, więc bez problemu wybierzemy dla siebie najciekawszą ofertę. Podczas wykonywania płatności zbieramy punkty lojalnościowe, które później można wymieniać na zwrot pieniędzy lub nagrody rzeczowe. Najpopularniejszy program lojalnościowy dotyczy linii lotniczych. Przy płatności kartą zbieramy „mile”, które oznaczają dystans, który przelecieliśmy. Możemy je później wymienić na zniżkę na lot, lepszą klasę lotu w niższej cenie, czy nawet darmowy lot.

  1. Moneyback

Jeżeli posiadamy odpowiednią kartę kredytową z systemem Moneyback to przy każdej płatności kartą zwracany jest nam procent z płaconej kwoty. Niestety usługa to obowiązuje tylko w wybranych punktach sprzedaży lub w wybranym okresie czasu.

  1. Rabaty

Banki bardzo często oferują swoim klientom rabaty na różne produkty lub usługi. Przed wybraniem karty sprawdź jakie rabaty obowiązują w danym banku i jak to pokrywa się z Twoimi zakupami. Jeżeli często kupujemy produkty sportowe (sprzęt lub odzież) to warto wybrać taki bank, który w swojej ofercie posiada zniżki w sklepach, które oferują właśnie takie produkty.

  1. Grace period

Grace period to okres, w którym z karty kredytowej możemy pożyczyć pieniądze od banku bez żadnych odsetek. Jak na tym oszczędzić? To proste. Swoją wypłatę przelewamy na konto oszczędnościowe w danym banku, a za zakupy płacimy kartą kredytową. Kwotę, którą wykorzystaliśmy opłacamy potem z konta oszczędnościowego. Dzięki temu nie wydamy wszystkich swoich pieniędzy, a to, co nam zostało na koncie oszczędnościowym będzie dla nas zarabiać.

Zacznij zarabiać z kartą kredytową!

Jak widzisz oszczędzanie przy użyciu karty kredytowej nie jest takie trudne (propozycje kart kredytowych znajdziesz tutaj). Wystarczy kilka prostych kroków, a dzięki naszej karcie sporo zyskamy. Banki coraz bardziej poszerzają swoją ofertę i coraz więcej proponują użytkownikom takich kart.