Od 17 grudnia br. Klienci Getin Noble Banku mogą bezpiecznie i sprawnie płacić online z wykorzystaniem bezpośrednich płatności internetowych Paybynet. System, którego operatorem jest KIR, umożliwia dokonywanie płatności za zakupy internetowe przez całą dobę, a także uiszczanie drogą elektroniczną opłat administracyjnych na rzecz urzędów.

Paybynet to usługa przeznaczona przede wszystkim do realizacji płatności za zakupy online. Unikalność  autorskiego rozwiązania KIR, w porównaniu z innymi systemami płatności za zakupy w Internecie polega na tym, że nie wymaga ono zaangażowania pośrednika kierującego przelewy na własne rachunki  bankowe.

W systemie Paybynet transakcja dokonywana jest bezpośrednio pomiędzy kupującym a sklepem.
Ten właśnie prosty mechanizm działania usługi przekłada się wprost na szybkość i pewność realizacji przelewu. Dokonana płatność jest nieodwoływalna, a przekazana do sklepu w trybie online informacja o transakcji jest równoważna z gwarancją wpłaty. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprzedawca towaru lub usługi może natychmiast przystąpić do realizacji zamówienia, bez oczekiwania na zaksięgowanie środków na koncie komentuje Artur Wojtczuk, Dyrektor Linii biznesowej płatności internetowe w KIR.

Korzystając z przelewu w systemie Paybynet, klient sklepu internetowego widzi w serwisie transakcyjnym swojego banku gotowy do realizacji, wypełniony formularz przelewu, na który automatycznie przeniesione zostają wszystkie niezbędne dane, co pozwala zabezpieczyć go przed ewentualnymi błędami. – Pieniądze trafiają wprost na rachunek adresata. Taki przelew jest jednoznacznym dowodem dokonania wpłaty, łatwiej zatem o wyjaśnienie wątpliwości w przypadku ewentualnej reklamacji – podsumowuje A. Wojtczuk.

Usługa Paybynet to kolejne, innowacyjne rozwiązanie oferowane klientom Getin Noble Banku
w ramach usług bankowości internetowej. Wielu z naszych klientów to aktywni internauci, którzy chętnie korzystają  z możliwości dokonywania zakupów w sieci mówi Paweł Wawiernia, Dyrektor Departamentu Kart i Płatności Alternatywnych, Getin Noble Bank    Spodziewamy się, że wdrożenie systemu Paybynet w jeszcze większym stopniu usprawni realizację tego rodzaju usług dodaje.

 

O Paybynet

Paybynet to pierwszy w Polsce system do realizacji bezpośrednich i gwarantowanych płatności internetowych. Umożliwia błyskawiczną realizację przelewów online, przez 24 godziny na dobę. Jest to możliwe dzięki bezpośredniej integracji systemu z bankami i przekazywaniu natychmiastowej informacji o zleceniu przelewu do sklepu internetowego lub urzędu. Transakcję gwarantuje KIR jako operator systemu rozliczeniowego Elixir. System Paybynet został zintegrowany z elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej (ePUAP) i jest pierwszym systemem umożliwiającym klientom wnoszenie opłat urzędowych drogą elektroniczną i pozwalającym na generowanie Elektronicznego Poświadczenia Opłaty.