Powierzanie komuś swoich pieniędzy, nawet na przechowanie, jest sprawą bardzo poważną. W końcu przekazując je do banku, a nie trzymając w domu, chcemy, aby były bezpieczniejsze. W każdym razie tak wyglądało to z pewnością kiedyś, dziś oprócz tego oczekujemy różnych dodatkowych funkcjonalności, do których nas banki coraz bardziej przekonują. Czym więc kierować się przy wyborze konta osobistego?

Tradycjonalista

Każdy kto się przyzwyczaił do odwiedzania banku osobiście i lubi z doradcą bankowym porozmawiać będzie chciał, aby placówka banku znajdowała się niedaleko od niego. Ważnym dla takiej osoby są również godziny działania instytucji, jeśli jest to osoba pracująca to będzie zależało jej na tym, aby bank działał także poza godzinami jej pracy. Tradycyjny klient z pewnością doceni sprawność obsługi, nikt nie lubi kolejek. Dodatkowo przydadzą się bankomaty w pobliżu miejsca zamieszkania oraz darmowe lub bardzo tanie przelewy wykonywane z oddziału banku.

Nowocześnik

Nie wiem czy to odpowiednie określenie dla osoby, która korzysta z możliwości nowych technologii, gdyż przekonują się do nich coraz bardziej ludzie w każdym wieku. Nawet starsi ludzi używają dziś konta internetowego, przelewów w sieci, robią zakupy w internecie itp. Takim osobom będzie zależało na dobrze wykonanej aplikacji mobilnej, możliwości przelewów sprawnych przelewów i płatności w jak największej ilości miejsc w sieci. Innym plusem z powodu ilości wykonywanych przelewów staną się dla nich darmowe przelewy w sieci, albo takie o bardzo niskiej prowizji.

Każdy z nas

Czy jesteś tradycjonalista, czy też nowocześnikiem zawsze będziesz chciał, aby prowadzenie Twojego konta było jak najtańsze. Banki oferują dość często tzw. konta osobiste za zero złotych. Uważajmy jednak na takie oferty, gdyż w większości przypadków koszty ukryte są gdzie indziej. Wiele z banków zastrzega sobie to, że konto będzie darmowe jeżeli np. co miesiąc na koncie pojawi się ustalona w umowie kwota lub jeśli będziesz używał aktywnie karty debetowej. Inne tzw. „darmowe” konta przenoszą cenę prowadzenia naszego rachunku w takie miejsca jak opłaty za przelew, które są wyższe lub wypłaty z bankomatów. Właśnie co do bankomatów bierz pod uwagę takie oferty, w których korzystanie z jak największej ilości bankomatów jest darmowe. Banki w dzisiejszych czasach coraz częściej podpisują między sobą umowy, dzięki czemu mamy możliwość wypłaty pieniędzy w większej ilości miejsc. Dodatkowo działają też indywidualni operatorzy jak Euronet czy Cash4You.