Twój stary laptop lata świetności ma już dawno za sobą? Poszukujesz stacji do domowego biura bądź chcesz rozwijać swoje hobby w postaci gier lub grafiki? Z pewnością musisz zdecydować się na zakup nowego sprzętu. Jedynym ogranicznikiem Twojego wyboru będzie cena. Czy warto kupować nieużywany sprzęt prosto z elektromarketu? Czy może swoją uwagę należy zwrócić na tani sprzęt pochodzący ze sprzedaży poleasingowej?

Dlaczego warto zdecydować się na komputer poleasingowy?

Głównym atutem poleasingowych notebooków jest ich bardzo przystępna cena. Dlaczego jest ona taka niska? Ten segment laptopów trafił do ogólnej sprzedaży po wygaśnięciu umowy leasingu. Oznacza to, że takie laptopy są używane, jednak ich stan umożliwia ich ponowne użytkowanie nawet przez długie lata. Jeszcze przed dopuszczeniem do sprzedaży każdy komputer jest szczegółowo testowany. Klient interesujący się daną stacją jeszcze przed zakupem otrzymuje informację o stanie produktu i jego ewentualnych uszkodzeniach.

Laptop poleasingowy nie znaczy gorszy!

Nie bez znaczenia jest również fakt, że komputery poleasingowe to bardzo wydajne produkty. Pochodzą one z biur i korporacji, które wyposażyły swoich pracowników w notebooki najwyższej klasy. Większość tego segmentu sprzętu to laptopy przeznaczone do użytku biurowego. Jednak w ofercie renomowanych dealerów znajdziemy także stacje gamingowe lub takie, które umożliwiają swobodną obróbkę plików graficznych lub wideo. Wartą uwagi firmą z pewnością jest Dell. Posiada ona bardzo wydajne produkty w każdej z wymienionych kategorii. Laptopy poleasingowe Dell w najkorzystniejszej dla klienta cenie, dostępne są na stronie https://rnew.pl/pl/menu/laptopy/popularni-producenci/dell-184.html. Tanie laptopy poleasingowe Dell to nie jedyny renomowany produkt w ofercie sklepów specjalizujących się w sprzedaży komputerów z drugiej ręki. Znajdziemy tam również flagowe modele Samsunga, HP, Asusa czy nawet niezwykle prestiżowe produkty marki Apple.

A może lepiej wybrać elektromarket?

Przecież tani laptop Dell możemy nabyć również w większości reklamowanych w telewizji i internecie elektromarketów. Owszem, ale warto zauważyć, że fabrycznie nowe i tanie notebooki w głównej mierze dedykowane są jedynie do podstawowego użytku domowego lub do pracy biurowej. Ogromną zaletą takiej oferty jest z pewnością wybór produktów. Na półkach sklepowych spotykamy nie tylko flagowe, ale również budżetowe modele wszystkich producentów, które za każdym razem wsparte są dwuletnią gwarancją producenta.

Serwis, ogromny wybór oraz możliwość zakupu laptopa z pierwszej ręki to główne zalety wyboru notebooka prosto ze półki sklepowej. Taki zakup posiada jednak również swoje wady. Decydując się na mobilną stację roboczą dedykowaną do poszczególnych działań, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Co więcej taki segment komputerów nie jest testowany zaraz przed sprzedażą, więc istnieje ryzyko zakupu laptopa z wadą ukrytą, która niekoniecznie ujawni się podczas trwania okresu gwarancyjnego.

Zestawienie poleasingowych laptopów używanych z fabrycznie nowymi komputerami z elektromarketu to naturalne zjawisko, które towarzyszy każdemu, kto rozgląda się za nową stacją. Komputery mające za sobą okres leasingu przyciągają uwagę klientów bardzo przyjazną ceną, natomiast wciąż większość użytkowników preferuje nieużywane produkty.