Lokata terminowa to jeden z najbezpieczniejszych produktów bankowych, które pozwalają na oszczędzanie oraz inwestowanie własnych środków. Jej działanie jest niezwykle proste, pieniądze przekazujesz dla banku na pewien okres, a kiedy mija, Twoje środki zostają Ci zwrócone i powiększone o odsetki. Jaką lokatę najlepiej wybrać w tym momencie?

Ostatnimi czasy stopy procentowe są ciągle obniżane. Jest to świetna wiadomość dla kredytobiorców, którzy zapłacą mniejszy WIBOR, jednak już nie tak dobra dla tych, którzy chcą oszczędzać, bowiem oprocentowanie lokat czy kont oszczędnościowych jest aktualnie bardzo niskie. Nie zmienia to faktu, że nadal da się znaleźć całkiem ciekawe oferty, na których można zyskać całkiem spore odsetki. Z drugiej strony, jeśli mamy pieniądze zaoszczędzone i nie są one nam potrzebne to po co trzymać je w przysłowiowej skarpecie, na lokacie zawsze coś na siebie zarobią i nie stracą na wartości w wyniku inflacji.

Niestety prognozy dotyczące lokat najlepsze nie są. Oprocentowanie ciągle spada a żadnych zmian w tej kwestii nie widać. Oprocentowanie, które i tak jest już niskie będzie nadal spadało, więc nie warto zwlekać z założeniem lokaty i zrobić to już teraz. Jedna idealna lokata nie istnieje, dlatego poniżej znajdziesz krótki przegląd najlepszych aktualnie ofert.

Lokata Happy w Idea Bank

Lokata Happy w Idea Banku jest produktem krótkoterminowym, zakładanym na 2 miesiące. Oprocentowanie jest wysokie i wynosi 4%. Kwoty, jakie można zdeponować to od 500 zł do 10 000 zł. Lokatę można założyć również jedynie na jeden miesiąc, oprocentowanie wynosi wtedy 3,5%. Przed założeniem lokaty należy mieć na uwadze, że mogą założyć ją jedynie nowi klienci Idea Banku.

Lokata 4% w Alior Bank

Propozycja Alior Banku jest lokatą krótkoterminową, której okres zapadalności wynosi 2 miesiące. Zakres kwot, które można oddać w depozyt mieści się w zakresie od 1000 zł do 10 000 zł. Lokatę tę można założyć w ciągu 30 dni od otwarcia rachunku osobistego w Alior Banku.

Lokata LOG-ujesz LOK-ujesz w Eurobank

Oprocentowanie lokaty w Eurobanku wynosi 3,5%. Lokatę zakłada się na 1 miesiąc, a kwoty, które można zdeponować muszą mieścić się w zakresie od 200-10 000 zł. Lokatę zakłada się w aplikacji mobilnej banku, w ciągu 7 dni od jej pierwszej aktywacji.

Lokata 3,1% w Credit Agricole

Lokata dwumiesięczna w Credit Agricole posiada oprocentowanie na poziomie 3,1%. Kwoty, które można zdeponować wynoszą od 1000 – 50 000 zł. Lokatę mogą założyć klienci banku, którzy posiadają konto osobiste nie dłużej niż 6 miesięcy. Każdy klient może założyć tylko jedną taką lokatę.

Bardziej rozległy ranking lokat bankowych znajdziesz na: http://www.totalmoney.pl/ranking-lokat-teminowych.