Jeżeli interesujesz się inwestowaniem to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że na oszczędnościach można zarabiać. Aby zyskać jak najwięcej, konieczny jest odpowiedni dobór produktów bankowych bądź formy inwestowania. Chcesz zacząć, ale zupełnie nie wiesz co wybrać? Nie masz doświadczenia w inwestowaniu i nie chcesz ryzykować? Zapoznaj się z najbardziej opłacalnymi formami inwestowania i przekonaj się, że tego typu działania są również dla Ciebie!

Dobra rzeczowe, dla ceniących pewny zysk

Po zgromadzeniu określonej kwoty liczysz na pewny zysk? Nie lubisz ryzyka i wolisz inwestować w sprawdzone rozwiązania? Kluczem do sukcesu będą u Ciebie inwestycje w dobra rzeczowe. To Ty wybierasz w co inwestujesz. Możesz zacząć od drobniejszych, ale luksusowych produktów, a skończyć np. na inwestowaniu w nieruchomości. To dobre rozwiązanie również dla początkujących i tych, którzy doceniają pieniądze ulokowane np. w kupnie mieszkania. Podoba Ci się taka opcja? Nie zwlekaj, poznaj specyfikę aktualnego rynku nieruchomości i rozpoczynaj swoją przygodę!

Fundusze inwestycyjne zamknięte, gdy lubisz swobodę inwestowania

Kolejnym, równie sprawdzonym sposobem na inwestowanie wolnych środków finansowych, są fundusze inwestycyjne zamknięte. W przeciwieństwie do funduszy otwartych, są one bardziej swobodne oraz wymagające większej wiedzy. Na czym polega tego typu inwestowanie? W ramach określonego funduszu inwestycyjnego nabywasz papiery wartościowe. Masz spore pole do popisu, jeśli chodzi o wybór klas aktywów czy instrumentów pochodnych. Wśród nich znajdziesz zarówno fundusze inwestycyjne zamknięte publiczne, z nieograniczoną liczbą inwestorów, jak i niepubliczne, kierowane do określonej liczy inwestorów. Pamiętaj, że przy wyborze najlepszego produkt dla siebie zawsze możesz liczyć na pomoc doradcy inwestycyjnego. Zamiast podejmować więc pochopne decyzje, zwróć się o profesjonalne doradztwo, dostępne na każdym etapie inwestowania. Przekonaj się, że pomnażanie oszczędności jest dla Ciebie, także w postaci funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Doceń płynącą z nich swobodę i zacznij zarabiać!

Fundusze inwestycyjne otwarte dla początkujących

W przypadku zarabiania na funduszach inwestycyjnych, do wyboru masz również fundusze inwestycyjne otwarte. Nie wymagają one od Ciebie posiadania zaawansowanej wiedzy o rynkach finansowych. W ramach tego typu formy wspólnego oszczędzania, lokujesz zbiorowo środki pieniężne i stajesz się uczestnikiem funduszu. Nabywasz akcje, obligacje czy nieruchomości, ciesząc się zyskiem. Musisz jednak pamiętać, że w przypadku funduszy inwestycyjnych istotne jest ryzyko. Nie da się go całkowicie wyeliminować. Wybór poszczególnych wariantów, takich jak fundusz inwestycyjny bezpieczny, agresywny czy hybrydowy, zależy właśnie od poziomu ryzyka, które jesteś w stanie zaakceptować. Nie obawiaj się jednak sporych wyzwań i zacznij zarabiać poprzez inwestowanie w fundusze. Skup się na zysku, podejmuj przemyślane, pozbawione emocji decyzje i przekonaj się, że zarabianie jest dla Ciebie!