Prowadzony przez pracowników Meritum Banku Blog o oszczędzaniu w lutym obchodzi pierwsze urodziny. W ciągu ostatnich 12 miesięcy autorzy bloga, którego miesięcznie odwiedzają tysiące czytelników, opublikowali ponad setkę artykułów. Blog ma już na koncie pierwsze duże sukcesy. W konkursie Blog Roku 2013 znalazł się w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenianych w kategorii „Profesjonalne i Firmowe”, przechodząc do finałowego etapu.

 

Blog o oszczędzaniu tworzy 18 pracowników Meritum Banku. Tematem przewodnim jest oszczędzanie: pieniędzy, czasu, nerwów. Teksty publikowane są w kilku kategoriach: innowacje, mobilnie i oszczędnie, oszczędna firma oraz twoje oszczędzanie. Ponadto na blogu pojawiają się wpisy gościnne. Wpisy zawierają liczne porady związane z praktyką zawodową autorów, nie brakuje również tekstów inspirowanych ich osobistymi doświadczeniami.

– Przez ostatni rok autorzy bloga przekonywali, że oszczędzanie nie musi być trudne i każdy może to robić, wystarczy odrobinę zmienić swoje przyzwyczajenia. Inny sposób myślenia i kreatywne podejście do wielu spraw, niejednokrotnie połączone z dobrą zabawą pozwalają nam zmniejszać codzienne wydatki. Budowanie takiej świadomości było naszym celem w chwili startu bloga i z perspektywy roku oceniam, że udało nam się go zrealizować – mówi Anna Ratajczak-Piotrowska, starszy specjalista ds. marketingu internetowego Meritum Banku.

Pierwszy rok Bloga o oszczędzaniu w liczbach:

http://blog.meritumbank.pl/wp-content/uploads/2014/02/infografika_blog_o_oszczedzaniu_meritum_banku.png