Klient musi być zadowolony, nieporozumienia wykluczone” – to fragment regulaminu, który widniał w pracowni portretowej Stanisława Ignacego Witkiewicza. Nie wiadomo jaką opinię na temat szybkich pożyczek miałby dziś Witkacy i na co przeznaczyłby dodatkową gotówkę, nie jest jednak tajemnicą, że Polacy polubili szybkie pożyczki i korzystają z nich regularnie.

Bogata oferta instytucji oferujących krótkoterminowe pożyczki powoduje, że każdy konsument znajdzie odpowiednią dla siebie ofertę. A gdy już raz skorzysta z usług pożyczkodawcy, któremu zaufa, chętnie poleca te instytucję znajomym i członkom rodziny.

Na bieżąco, na przyjemności rzadziej

Krótkoterminowe pożyczki dzięki minimum formalności i szybkim decyzjom o przyznaniu wykorzystywane są najczęściej do regulowania bieżących zobowiązań finansowych, czyli rachunków i opłat. Dodatkowy zastrzyk szybkie gotówki przeznaczany jest także na domowe remonty, zakupy na raty czy finansowanie nauki dla siebie lub członka rodziny. Wbrew panującym opiniom, że tzw. chwilówki przyczyniają się do popadania w spiralę kredytową, tylko niewielki odsetek konsumentów wykorzystuje pożyczki na spłatę innych zadłużeń.

Naprawa samochodu czy wycieczka zagraniczna? Sprawdź na co dokładnie przeznaczane są pieniądze z pożyczek.

Zobacz infografikę: http://optimisci.pl/na-jakie-cele-pozyczamy-pieniadze/

Szybka pożyczka na ważne wydatkiNa jakie cele pożyczamy pieniądze