46 proc. konsumentów ogranicza wydatki podczas zakupów. Mimo to jako „oszczędnych” określa siebie tylko jedna czwarta Polaków. optima-polacy-na-zakupach-infografika

Jeśli chodzi o roczne wydatki z podziałem na poszczególne województwa, to w czołówce już po raz kolejny uplasowali się mieszkańcy Mazowsza i Wielkopolski. Mieszkańcy śląskiego mimo że znajdują się wśród województw, które mogą pochwalić się najwyższymi zarobkami w kraju (tuż obok mazowieckiego), wydają rocznie na zakupy o czterdzieści procent mniej niż wynosi średnia krajowa (16,8 tys)! Detronizują tym samym mieszkańców wielkopolskiego, uznawanych za jednych z najoszczędniejszych.

Lubimy promocje

Polacy ograniczają wydatki na codzienne zakupy – to postawa, które cechuje prawie połowę wszystkich konsumentów. Być może to nadal utrzymujący się efekt minionego ustroju politycznego, kiedy zakupy były skrupulatnie planowane, a dostępność wszelkich towarów ograniczona. Jedna czwarta kupujących należy do kategorii „oszczędnych konsumentów”. Podczas zakupów chętnie korzystamy z obniżek, aby kupić produkty dobrej jakości w niższych cenach. Natomiast większe zakupy robimy zazwyczaj z wyprzedzeniem.

Infografikę opracowała firma Optima specjalizując w udzielaniu pożyczek gotówkowych.

Zobacz infografikę na blogu:

http://optimisci.pl/oszczedzanie-czy-kupowanie-czyli-polacy-na-zakupach/