Żyjemy w czasach, w których oszczędzanie pieniędzy stało się niejako obowiązkiem. Nie chodzi tu oczywiście o zbieranie gotówki na wakacje czy nowy telewizor – mowa tu oczywiście o odkładaniu pieniędzy na przyszłość. Jest to jednak zadanie trudne, w końcu musimy zrezygnować z części zarobionej gotówki i niejako zamrozić ją na koncie oszczędnościowym czy lokacie. Popularyzacja rynku oszczędnościowego, sprawiła, że pojawiają się coraz to nowsze oferty, które kuszą klienta wyższym oprocentowaniem czy różnego rodzaju bonusami. Trzeba jednak pamiętać, że podpisanie niewłaściwej umowy, może okazać się tragiczne w skutkach – tak było w przypadku polisolokat.

Polisolokaty to połączenie lokaty oszczędnościowej oraz ubezpieczenia na życie. Na pierwszy rzut oka, wydawało się to rozwiązaniem idealnym, umożliwiało bowiem ominięcie podatku Belki, dzięki czemu oferowało wyższe oprocentowanie. Jak się później okazało, na takich lokatach można było jedynie stracić.

Opłata likwidacyjna – co to?

To właśnie dzięki nim zarabiały towarzystwa, które w swojej ofercie miały polisy lokacyjne. W najprostszym tłumaczeniu, opłata likwidacyjna to koszt, który będziemy musieli ponieść gdy zechcemy wcześniej zrezygnować z umowy. Na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic dziwnego – to zapis w umowie, który ma na celu ochronę usługodawcy w sytuacji, w której klient nie dotrzyma warunków umowy. Jednak wysokość takiej opłaty wynosi nawet do 100% wkładu własnego, a w dodatku, samo jej zawarcie w umowie często zostaje przemilczane.

Straciłeś na polisolokacie – możesz odzyskać pieniądze

Wielu Polaków dało się nabrać na kuszące wysokim oprocentowanie i szybkim zyskiem reklamy polis lokacyjnych –  z  których bardzo wielu straciło swoje oszczędności. Jeżeli ty też czujesz się oszukany, nie ma na co czekać – pora wziąć sprawy w swoje ręce. Nie można powiedzieć, że walka na wokandzie (bo tam właśnie należy szukać szans na odzyskanie swoich pieniędzy), będzie łatwa. By odzyskać swoje pieniądze, trzeba będzie poświęcić sporo czasu i wysiłku.

Sądy coraz częściej przychylają się do wniosków osób, które czują się oszukane przez towarzystwa ubezpieczeniowe – jednak najważniejsze jest by swój pozew dobrze uargumentować. Niezbędna więc  może okazać się pomoc prawnika, który dokładnie przeanalizuje warunki podpisanej przez nas umowy i wykaże przed sądem, że polisa lokacyjna nie przynosiła nam korzyści majątkowych – a co za tym idzie, mieliśmy podstawy do przedterminowego rozwiązania jej.

Trzeba też jednak pamiętać, że usługi prawnicze łączą się ze sporymi kosztami – jednak i na to znajdzie się rozwiązanie, mianowicie pozew zbiorowy. To właśnie pozwy zbiorowe mają największą szanse powodzenia, a dodatkowo koszty usług prawniczych, znacznie się zmniejszają.

Jeżeli straciłeś na polisolokacie i szukasz pomocy w odzyskaniu pieniędzy – tutaj znajdziesz więcej informacji.