Każdy z nas słyszał o historiach kredytów zaciągniętych w bankach, które zakończyły się zajęciami komorniczymi. Wszyscy wiemy o istnieniu parabanków, czy pożyczek pod zastaw- może nawet miałeś okazję z nich skorzystać.

Zaciągając dług w banku, parabanku lub biorąc pożyczkę pod zastaw, powinniśmy dobrze się zastanowić czy nas na to stać. Musimy zdawać sobie sprawę z zalet a przede wszystkim wad tego typu ofert. Przy pożyczkach bankowych, pamiętajmy o rzeczywistych kosztach ich udzielenia, które niejednokrotnie są ogromne i potrafią zadziwiać. Dokładnie czytajmy i analizujmy umowy- jeśli nie rozumiemy tego, co w nich napisano, skonsultujmy się z radcami prawnymi (wielu udziela porad za darmo), rodziną, osobami, które mają większe doświadczenie. Nie podpisujmy niczego ” na słowo”!

Często zdarza się, że w sytuacjach skrajnych, kiedy nie spłacaliśmy zobowiązań w terminie, zadłużenie egzekwuje komornik. Nie jest to sytuacja komfortowa, która nierzadko niesie za sobą decyzję o kolejnych pożyczkach- tym razem w parabankach. Te z kolei kuszą nas pożyczkami „na procent” lub swoją ofertą „darmowych” pożyczek dla zadłużonych. Czy na pewno są darmowe? Nie do końca. Parabanki, to prywatne firmy, które działają w oparciu o Kodeks Cywilny, nie Prawo Bankowe, zatem z bankiem nie mają wiele wspólnego- musimy zdać sobie sprawę z faktu, że w przypadku opóźnień w spłacie zaległości, parabanki obciążają nas ogromnymi karami.

A co z pożyczkami pod zastaw?  Pożyczki pod zastaw często wydają się być wybawieniem w trudnych sytuacjach życiowych, szczególnie, gdy dysponujemy własnym domem, czy mieszkaniem. Decydując się na ten rodzaj zaciągania pożyczek, musimy mieć świadomość, że w przypadku pogorszenia naszego stanu majątkowego, możemy stracić dach nad głową. Warto więc przemyśleć zasadność podejmowanej decyzji.

Jakie jest rozwiązanie? Pamiętajmy również o istnieniu pożyczek prywatnych! Są doskonałą alternatywą w opisanych wyżej przypadkach. Pożyczki prywatne, jak wskazuje nazwa, pochodzą od prywatnego inwestora. Dlaczego są dobrą alternatywą? Oto zalety:

-bez sprawdzania baz dłużników;

-bez weryfikacji historii kredytowej;

-bez zaświadczeń;

-również dla osób zadłużonych z zajęciami komorniczymi;

-bez hipoteki;

-bez zabezpieczeń.

Pożyczki prywatne, to dobre rozwiązanie w każdym przypadku, zatem jeśli jesteś w potrzebie- śmiało korzystaj!

Autor artykułu: Udziele-pozyczki-prywatnie.pl