Oferty banków już dawno przestały nawiązywać tylko do rachunków osobistych i wszelkiego rodzaju kredytów. Jako instytucja gwarantująca bezpieczeństwo, banki oferują też ochronę kapitału przekazanego przez klientów, a co więcej umożliwiają godziwy zarobek poprzez szerokie produkty bankowe.

Obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów oszczędzania są lokaty bankowe, gdzie zwrot inwestycji uzależniony jest od zgromadzonych środków oraz okresu na który zdeponowane są środki. Lista najbardziej korzystnych rozwiązań zmienia się praktycznie z dnia na dzień, a klienci z uwagą powinni śledzić wszelkiego rodzaju rankingi produktów bankowych, aby dowiedzieć się jaka jest obecnie najlepsza lokata.

Jedną z najbardziej korzystnych propozycji w bieżącym okresie posiada Deutsche Bank, który w swojej ofercie umieścił db Lok@tę. Jest to umowa zawierana na okres 2 miesięcy, połączona jednocześnie z koniecznością posiadania konto osobistego. Aby dopełnić warunków otwarcia lokaty wpłacone środki nie mogą przekroczyć 10 000 zł.

Nieco dłuższy okres oszczędzania oferuje Idea Bank w swoim produkcie Lokata Happy. Trwa ona maksymalnie 3 miesiące i jest oprocentowana 4% w skali roku. Dopuszczalna kwota ulokowana na rachunku to 10 000 zł. Klienci nie są zobowiązani do otwierania konta, a tym samym do kolejnych inwestycji.

Ciekawą propozycję przedstawia także Smart Bank, który gwarantuje klientom 4% zysku z Lokaty Na Powitanie. Tak wysoki procent otrzymają klienci, którzy zdecydują się na oszczędzanie w ciągu 1 miesiąca. Dla tych, którzy chcą utrzymywać lokatę przez 2 lub 3 miesiące, oprocentowanie jest nieco niższe i wynosi 3,5%. Wraz z lokatą warto założyć także konto, na którym możliwe jest utrzymywanie środków na wysokim poziomie procentowym, co daje realne zyski w późniejszym czasie.

Rynek lokat bankowych jest rynkiem bardzo aktywnym, który współgra z kluczowymi decyzjami głównych ekonomistów kraju. Warto więc sprawdzać prognozy finansowe i zachowania bankierów, aby wiedzieć, kiedy najlepiej otworzyć lokatę. Jest to pewny sposób oszczędzania, bez ponoszenia ryzyka utraty środków. W większości przypadków należy zachować umówiony wcześniej okres, w którym lokaty nie można zlikwidować.

shutterstock_189269714