Kiedy wyjeżdżamy w zagraniczną podróż lub wyjazd służbowy i potrzebujemy gotówki możemy  dokonać wymiany walut na kilka prostych sposobów. Jaki model wybrać, aby zrobić to jak najtaniej i najkorzystniej, nie tracąc przy tym cennego czasu? Podpowiada kantor Pomarańczarnia.pl, który oferuję szybką i wygodną wymianę walut.

Kantor tradycyjny, kantor internetowy czy społecznościowa platforma wymiany walut – to jaki sposób wymiany będzie dla nas najwygodniejszy uzależnione jest głównie od sytuacji i konkretnych potrzeb, których jest tyle co chętnych na wymianę. Wystarczy tylko wybrać formę najlepiej pasującą do naszych oczekiwań.

WALUTY W SIECI

Jeśli środki finansowe trzymamy na koncie i po wymianie nadal będziemy chcieli trzymać je na rachunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie wymiana waluty w Internecie. Takie rozwiązanie powinno zainteresować zwłaszcza przedsiębiorców. Ta grupa dotychczas nie miała wyboru i była skazana na usługi banków, które oferowały niekorzystne kursy. Ewentualne negocjacje można było zacząć dopiero po przekroczeniu kwoty 100 tys. euro. Problemem był też dostęp do informacji.

Dzisiaj korzystając z dobrych e-kantorów mamy gwarancję, że wymieniamy środki po bieżącym kursie zbliżonym do tego oferowanego na rynku Forex. Na stronach kantorów internetowych informacja o tym kursie jest udostępniana i odświeżana co kilkadziesiąt sekund. Dzięki czemu na wszelkie zmiany i wahania możemy reagować niemal natychmiast.

Komfort dokonywania wymian w sieci przez całą dobę, w dowolnym miejscu, z laptopem na kolanach lub smartfonem w dłoni, doceniają także podróżujący, którzy o ile posiadają dostęp do Internetu mogą wymienić waluty w każdej chwili.

SPOŁECZNOŚĆ – W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI

Wymieniając waluty przez Internet, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić oferty na platformie społecznościowej.Tutaj kurs ustalamy samodzielnie, co w praktyce oznacza, że możemy trafić na bardzo korzystne okazje.. Po określeniu po jakim kursie i jaką kwotę danej waluty chcemy wymienić czekamy na odpowiednią ofertę innego użytkownika, spełniającą nasze wymagania. W momencie kiedy pasująca oferta się pojawi, transakcja zostaje przeprowadzona automatycznie– tłumaczy Magdalena Hubka z internetowego kantoru pomarańczarnia.pl.

Barierą w przypadku wymiany społecznościowej może być niestety presja czasu lub brak kontroferty. Wtedy z pomocą przychodzi e-kantor. Zamiast wycieczki do okienka pieniądze wymieniamy w sieci, podobnie jak w przypadku platformy społecznościowej, z tą różnicą że po drugiej stronie jest prawdziwy kantor.

PORTFEL WYPCHANY DOLARAMI

Osobom potrzebującym natychmiastowej wymiany środków np. jadących na wycieczkę, wyjeżdzających w celach biznesowych lub wracających z zagranicy lub takim, które po wymianie chcą trzymać w ręku gotówkę, najlepiej będzie pójść do kantoru stacjonarnego. Kantor tradycyjny jest idealny jeśli chcemy posługiwać się walutą krajową lub obcą właśnie w gotówce.

W przypadku, gdy wymiany walut dokonujemy bardzo rzadko, zbyt drogie może okazać się również utrzymanie konta walutowego. Wymiana w kantorze stacjonarnym będzie wtedy najlepszym rozwiązaniem. Często może okazać się również najkorzystniejsza. W przypadku dużych ilości gotówki możliwe jest bowiem negocjowanie kursu. – Oprócz wymienianej przez nas kwoty duże znaczenie ma także stan kasy w danym stacjonarnym punkcie kantoru. Jeśli kantor dysponuje nadwyżką euro i brakuje mu w kasie złotówek, to chcąc zwiększyć zapasy waluty krajowej chętniej będzie euro sprzedawał. Dzięki czemu możemy zyskać kurs taki jak na platformach internetowych wyjaśnia Magdalena Hubka z pomarańczarnia.pl.