Chcesz być pewny, że nie będziesz dopłacać do naprawy po stłuczce auta? Nie lubisz przepłacać za ubezpieczenie OC lub AC? W tym artykule radzimy jakich błędów nie popełniać przy zakupie polis komunikacyjnych oraz o czym należy pamiętać decydując się na którąś z ofert.

Używane auto? Pamiętaj o sprawdzeniu aktualności OC

Wszyscy użytkownicy aut są zobowiązani prawnie do zakupu polisy odpowiedzialności cywilnej. Czasami pojawiają się jednak problemy, kiedy kupujemy używane auto. Zawsze sprawdź czy polisa poprzedniego właściciela jest aktualna. Zdarza się, że sprzedawcy czy właściciele wprowadzają innych w błąd, jeśli chodzi o aktualność OC. Wielu osobom nie przychodzi nawet do głowy fakt, że mogli zostać oszukani, a problem pojawia się dopiero wtedy, gdy dojdzie do wypadku. Aktualność polisy możesz sprawdzić na stronie: www.ufg.gov.pl.

Sprawdź oferty

Zanim zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia OC, dokładnie rozejrzyj się za ofertami w internecie, może się okazać, że decydując się na ubezpieczenie w ostatniej chwili dużo przepłacasz. Nie pozostawaj też w rękach jednego Towarzystwa Ubezpieczeniowego zbyt długo. Często zależy im na tym, aby ściągnąć nowych klientów i to im zapewniają lepsze warunki. Porównywarka OC pomoże Ci znaleźć najlepszą ofertą, wykorzystaj ją w tym celu.

Duży silnik? Drogi samochód? Wysokie ubezpieczenie!

Im droższy, bardziej luksusowy samochód, z silnikiem o dużej pojemności tym wyższe ubezpieczenie. Jeśli więc nie zależy Ci na luksusach czy silniku o wysokiej pojemności, po prostu go nie wybieraj, jeżeli nie masz ochoty płacić sporych sum za jego ubezpieczenie. Duża zapłacisz również za kabriolet.

Historia ubezpieczeniowa

Na wysokość składki ubezpieczenia duży wpływa ma bezszkodowa jazda. Im dłużej jeździsz bez wypadku, tym bardziej możesz liczyć na to, że TUW zaproponuje Ci niższą składkę. Poziom Twojej składki zwiększa się lub zmniejsza z każdym rokiem w zależności od tego jak bezpiecznie kierujesz autem.

Jesteś zameldowany w mniejszym mieście? Kup polisę właśnie tam!

Duże miasto, to też więcej samochodów, a co za tym idzie wypadków, dlatego jeśli masz możliwość wykupienia polisy w małym mieście, zrób to właśnie w nim. Aby to zrobić musisz być w owym miejscu zameldowany.

Prawidłowa wycena samochodu jest ważna

Nadubezpieczenie samochodu, jak i niedoubezpieczenie auta w niczym Ci nie pomoże, dlatego nie oszukuj TUW-u. Dlaczego? Jeśli sądzisz, że płacąc wyższe składki otrzymasz większa ilość pieniędzy na naprawę to grubo się mylisz. Ubezpieczyciel da Ci jedynie taki zwrot za naprawę, jaki był on faktycznie. W przypadku niedoubezpieczenia bardzo możliwym jest, że za szkodę przyjdzie Ci dopłacić samemu.

Jesteś młody? Według ubezpieczyciela jesteś większym ryzykiem

Według statystyk kierowcy poniżej 25 roku życia powodują większą ilość wypadków. Ubezpieczyciel zwraca na to uwagę i osobom do tego wieku proponuje wyższe składki. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia, możesz bowiem zrobić współwłaścicielem pojazdu swojego rodzica, dzięki czemu z każdym rokiem Twoja składka będzie niższa, a w czasie teraźniejszym nie zapłacisz za OC aż tyle ile byś zapłacił za ubezpieczenie, będąc jedynym właścicielem pojazdu.