Pliki zgromadzone na naszych dyskach to często efekt ciężkiej pracy albo sentymentalne pamiątki z wakacji. To perełki, które trzeba chronić. Ważna jest także umiejętność odpowiedniej ich obsługi, zwłaszcza, gdy jesteśmy zabiegani. A ty mogą pomóc 3 istotne urządzenia.

Wewnętrzna stacja dokująca

Fotografowie, czy programiści pracują często na kilku plikach jednocześnie, które znajdują się na różnych dyskach. Podpinanie ich bywa czasochłonne. Rozwiązaniem takiej sytuacji są wszelkiego rodzaju stacje dokujące, np. FlexiDOCK MB524SP-B marki Icy Dock jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje szybkiego dostępu do danych z wielu dysków twardych lub SSD. Funkcja hot-swap pozwala na szybką i bezproblemową wymianę dysku.

Kieszeń

Flex-Fit Quattro MB344SP to najbardziej zaawansowana, poczwórna kieszeń marki na 2,5” HDD/SSD, która została zaprojektowana, aby była łatwa w obsłudze i bardzo elastyczna. Flex-Fit Quattro MB344SP mieści do 4x 2,5” HDD/SSD SATA o wysokości 7-9,5 mm. Beznarzędziowy montaż jest bardzo prosty – wystarczy włożyć dysk i wcisnąć do środka aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. System stabilizacji dysku pomaga umieścić napęd w zatoce.

Zewnętrzna obudowa

ICYCube MB562U4S-4S to czterozatokowa, zewnętrzna obudowa JBOD na 2,5” i 3,5” dyski z SuperSpeed USB 3.0 z interfejsem eSATA. MB561U3S-4S R1 jest przeznaczony dla tych, którzy potrzebują dużej powierzchni przechowywania danych i najwyższej jakości wykonania. USB 3.0 z obsługą UASP zwiększa prędkość przesyłania lub renderowania dużych plików podczas dostępu do czterech pojedynczych napędów.