Jesteś profesjonalnym DJ’em i szukasz najlepszego kontrolera dla siebie? Akai MPC Live to centrum produkcji muzyki i gry na żywo, które zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. W tym artykule poznasz zalety tego sprzętu oraz dowiesz się dlaczego warto go posiadać w swoim zestawie.

Czym jest MPC?

To angielski skrót od Music Production Centre, czyli centrum produkcji muzyki.

Akai MPC Live – dlaczego warto go posiadać?

Sprzęt od Akai to jeden z najbardziej zaawansowanych kontrolerów przeznaczony do użytku profesjonalnego. Posiada wiele przydatnych i ciekawych funkcji, dlatego każdy DJ powinien się zastanowić nad zakupem tego sprzętu.

Sterowanie przy pomocy ekranu

MPC został wyposażony w wielodotykowy, kolorowy, 7-calowy wyświetlacz. W powiązaniu z bardzo przejrzystym interfejsem pozwala na wygodną pracę z kontrolerem. Mamy możliwość chwytania, zbliżania i edycji obrazów fal, dodawania efektów, takich jak np. reverb czy fade-in/fade-out, precyzyjnej regulacji miksu oraz wiele, wiele innych.

Pamięć urządzenia

Standardowo MPC jest wyposażony w kartę pamięci Micro SD o pojemności 16GB. Dzięki złączu SATA 2,5” istnieje również możliwość podłączenia dysku zewnętrznego HDD lub SSD, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują więcej pamięci.

Dodatkowe wejścia

MPC to nie tylko urządzenie do gry na żywo, nadaje się również idealnie do produkcji muzyki, ponieważ po podłączeniu do komputera (PC/MAC) w połączeniu z dowolnym programem DAW stanowi w pełni funkcjonalną i autonomiczną aplikację. W urządzeniu znajdziemy aż 6 symetrycznych wejść do monitorów, rejestratorów czy mikserów, 2 wejścia RCA w celu podłączenia gramofonu oraz 2 wejścia ¼ cala służące do podłączenia sygnału z miksera, syntezatora lub innych urządzeń.

Zasilanie

Akai MPC Live nie wymaga działania pod podpiętym zasilaczem. Wyposażony został w baterię litowo-jonową. Oczywiście do sprzętu można podłączyć zasilanie w celu naładowania baterii. W pełni naładowana bateria zapewnia około 5 godzin pracy, a naładowanie jej do 100% za pomocą dołączonego zasilacza zajmuje jedną godzinę.

Mobilność

MPC nie jest ciężkim sprzętem, bo waży tylko 2,7kg. Mała waga w powiązaniu ze wspomnianą wcześniej baterią sprawia, że to urządzenie jest bardzo mobilne i możemy je zabrać dosłownie wszędzie. W przypadku rozładowania wystarczy tylko godzina, aby ponownie go w pełni naładować.

Akai MPC Live – czy warto?

Jeżeli jesteś profesjonalistą i potrzebujesz najlepszego kontrolera MIDI, który posiada bardzo intuicyjny interfejs oraz nieograniczone możliwości edycji dźwięku to tak, MPC Live od Akai jest dla Ciebie.

Poszukujesz Akai MPC Live w dobrej cenie? Sprawdź.