szelki dla kota
Szelki dla kota to niezbędny gadżet, jeśli chcesz nauczyć swojego kota chodzić na smyczy.

Ostatnio, coraz częściej na ulicach można zobaczyć kota wyprowadzanego na smyczy. Nic w tym dziwnego, koty również uwielbiają przebywać na dworze ze swoimi właścicielami, a smycze ora szelki chronią je przed różnymi niebezpieczeństwami. Bardzo popularne i chętnie kupowane przez właścicieli kotów są szelki dla kotów. Są one bardzo przydatne, szczególnie podczas pierwszych spacerów z kotem. Podczas których może on mocno szarpać oraz wiercić się. Szalki uchronią kota przed uciskaniem, duszeniem, a nawet zabezpieczą kręgosłup przed uszkodzeniami. Wśród szelek dla kota wyróżnia się kilka rodzajów, które warto poznać przed ich kupnem.

Klasyczne szelki dla kota – są one najbardziej popularne, bardzo proste oraz uniwersalne. Na szelki te składają się dwie obręcze, które nakłada się na szyję oraz zapina za łapkami, a także pasek, który łączy te dwie części. Są one bardzo komfortowe i nie naciskają na delikatną szyję kota, natomiast nie chronią tak dobrze jego kręgosłupa.

Szelki dla kota zapinane od góry – jest to kolejny rodzaj szelek, który znacznie bardziej chroni kota przed uszkodzeniami oraz szarpnięciami. Szelki te mają inny wygląd, paski przechodzą ukośnie, ale z nich łatwiej jest się kotu wydostać, dlatego też są polecane na samym początku. Później, gdy pupil przyzwyczai się już do noszenia szelek, można zdecydować się na ten model.

Szelki dla kota guard – te szelki są bardzo podobne do klasycznego modelu, z tą różnicą, że te wzmocnione są o dodatkowy pasek łączący obręcz znajdującą się na szyi z tą zapinaną za łapkami. Sprawia to, że siła inaczej rozkłada się na ciele kota i tym samym lepiej je chroni. Wszystko opiera się na klatce piersiowej, więc podczas silnych szarpnięć nawet kręgosłup jest zabezpieczony. Szelki te są niezwykle wygodne, nie tylko dla kota, ale również jego właściciela. Wydają się być najwygodniejsze podczas codziennego stosowania. Zakładanie ich kotu nie sprawia żadnego problemu, wystarczy przełożyć je przez głowę oraz brzuch kota i już będą na swoim miejscu. Model ten nie jest też tak łatwy do ściągnięcia, a więc kot sam nie uwolni się od nich. Szelki te są oczywiście regulowane, więc można je dopasować do każdego kota.

Szelki dla kota norweskie – te szelki są również bardzo komfortowe i odpowiednio zabezpieczają kota. Odpowiednio dopasowane do ciała kota zapewniają 100% ochronę, a nie będzie w stanie sam ich zdjąć. Jedynym problemem może być ich dostępność, o którą nie łatwo w sklepach zoologicznych. Dlatego warto zdecydować się na zakup tych szelek w sklepie internetowym.