W zimie, wielu mężczyzn woli zapuścić brodę. Niektórzy mówią, że robią to dla ocieplenia, a niektórzy robią to dla „pięknego” wyglądu, a także po prostu, aby zaoszczędzić swój cenny czas, żeby na przykład pospać dziesięć minut dłużej. Jednak o zarost trzeba dbać, szczególnie w zimę. Jak? Patrzcie niżej.dog-992909_1280

Jednak mężczyźni, jeśli chcecie zapuścić brodę w zimie, należy wiedzieć, że zimą zimno ma dość silny wpływ na skórę i włosy. Aby zapobiec łuszczeniu się i suchości skóry, trzeba nauczyć się kilku sztuczek, które pomogą Ci prawidłowo dbać o brodę w zimie i uniknąć takich problemów.

Być może najlepiej zacząć zapuszczać brodę z początkiem grudnia. Kiedy po raz pierwszy zaczynacie lubić swoje wąsy, a także robi się coraz zimniej z dnia na dzień, dlatego, że pragnienie, aby umożliwić włosom na twarzy, aby przebiły się przez dziewiczą twarz i urosły do pożądanej długości jest dość rozsądne, jak również chęć wyrzucenia brzytwy.

Unikaj gorącego prysznica

W okresie zimowym, skóra cierpi od zimna i wiatru, a zatem konieczne jest, aby radzić sobie z utratą naturalnych tłuszczy wytwarzanych przez skórę. Ich największym wrogiem jest gorąca woda. Zarówno twarz jak i pozostałe części ciała zaleca się myć ciepłą wodą.

Unikaj mydła

Mydła, zarówno w postaci stałej lub ciekłej, wysuszą skórę. A jeśli chodzi o brodę, nie należy zapominać, że broda to też włosy, i nie powinna być myta zwykłą wodą z mydłem. Używaj szamponu, jeśli to możliwe, przeciwłupieżowego.

Wysuszcie brodę

Wielu mężczyzn woli, żeby broda sama schła. Nie jest to zalecane w zimnych porach roku. Ale i suszyć suszarką włosy też jest złe, ponieważ twarda woda i suszarka do włosów mocno wysuszają skórę. Eksperci radzą, aby używać do tej czynności czystego lnianego ręcznika, a po wysuszeniu specjalnego olejku.

Zimne, ciemne zimowe miesiące, kiedy możecie pozostawać na dłuższy czas z domu, mogą wydawać się trochę nudne i monotonne. Wykorzystajcie tą porę roku, aby nauczyć się nowych umiejętności, na przykład przycinać zarost. Chociaż broda i męskość idą w parze, to nie znaczy, że Twoja twarz powinna być całkowicie zarośnięta. Jeśli opiekujecie się swoją brodą, można bawić się na imprezach bez obawy, że przyjmą Was za drwala. Używaj nożyczek do przycinania długości, stosuj maszynkę do wykończenia szyi i policzek, lecz używaj tych narzędzi jak najmniej, są one przeznaczone tylko do takich szczegółów. Dzięki regularnej pielęgnacji tej zimy będziecie mogli wyglądać ekstrawagancko i jednocześnie uzyskać wszystkie korzyści płynące z posiadania brody.