Fani nowinek technicznych z pewnością z niecierpliwością oczekiwali na premierę dwóch telefonów: iPhone’a 6S oraz flagowego produktu Samsunga, czyli Galaxy S6. Jako że zakup takiego smartfona wiąże się z dużym wydatkiem, każdy zainteresowany zastanawiał się, w który model lepiej jest zainwestować. Argumentów za i przeciw obu telefonom jest mnóstwo, warto więc poznać kilka, aby móc zdecydować się na bardziej dla siebie odpowiedni.

Najprostszymi zaletami iPhone’a w codziennym użytkowaniu jest jego waga – jest znacznie lżejszy niż Samsung, nie obciąża więc niepotrzebnie kieszeni czy torebki. Jest również znacznie węższy i krótszy, dzięki czemu znacznie łatwiej jest korzystać z niego przy pomocy tylko jednej ręki. Dodatkowym jego atutem jest również duża liczba mikrofonów, które skutecznie niwelują hałasy podczas rozmowy, a także gwarantują wysoką jakość nagrywanego dźwięku. Oprogramowanie zawsze aktualizowane jest bezpośrednio od producenta, dzięki czemu telefon zawsze jest sprawny i szybki – nie trzeba długo czekać na wprowadzenie aktualizacji systemu. iPhone 6S wyposażony jest również w funkcję, którą z pewnością docenią rodzice – blokadę rodzicielską. Dzięki niej dorośli mogą wpływać na to, w jaki sposób dzieci korzystają z telefonu. Poważną jednak wadą, z którą trzeba się liczyć planując zakup iPhone’a jest to, iż większość aplikacji, które są dostępne dla użytkowników, jest płatna – miłośnicy gier i nowych programów mogą więc narazić się na spore koszty. Opinię na temat iPhone’a możesz przeczytać tutaj.

Dużym plusem Samsunga Galaxy S6 jest rozmiar jego wyświetlacza – jest to 5,1”, dzięki czemu użytkownik można znacznie bardziej komfortowo oglądać filmy i korzystać z sieci. Ekran stworzony jest ze specjalnego, odporniejszego na zarysowania i uszkodzenia szkła, których niestety niekiedy nie da się uniknąć. Zdecydowanym plusem jest również aparat – zarówno przedni, jak i tylni robi lepsze zdjęcia niż iPhone. Telefon wyposażony jest również w standardowe gniazdo USB do ładowania – większość kabli i ładowarek będzie do niego pasowała. Możliwość darmowego pobierania dużej liczby aplikacji będzie z pewnością zaletą dla fanów gier.

Oba telefony mają mnóstwo zalet, należy więc wybrać ten, który będzie jak najbardziej odpowiadał indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom użytkownika.