Miłośnicy nowinek technicznych z pewnością oczekiwali na pojawienie się iPhone’a SE na rynku. Od dawna zapowiadany, ogłaszany wysokiej klasy sprzętem w niskiej cenie wzbudzał sensację. Teraz, kiedy już śmiało można dostać w sklepach, pojawia się pytanie – warto zainwestować w iPhone’a SE?

Przede wszystkim należy zacząć od jego potężnego minusa, czyli ceny. Miała to być jedna z największych zalet sprzętu – niska cena przy najwyżej jakości produkcie. Okazało się jednak, że jest inaczej. Wybierając iPhone’a SE trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 2000 złotych wzwyż. W tej cenie można dostać nie tylko dobrego smartofna, proponowanego przez konkurencję, ale również produkty z logiem jabłuszka. Pojawiają się więc głosy, że telefon, który miał być tańszą opcją dla osób pragnących posiadać iPhone’a wcale taki nie jest.

A jeśli chodzi o zalety? Tych telefon ma oczywiście całkiem sporo. Jak wiadomo iPhone jest klasą i gwarancją jakości samą w sobie, więc i ten model na pewno nie zawiedzie oczekiwań użytkowników. Telefon przede wszystkim zachował swój niewielki rozmiar i zgrabny wygląd, co może być znacznym plusem, szczególnie dla osób, które cenią sobie znane z poprzednich modeli wielkości. Ekran ma 4 cale, więc iPhone’a wygodnie będzie można używać przy pomocy tylko jednej dłoni.

Zdecydowaną zaletą jest aparat, który ma 12 MP, poradzi więc sobie z robieniem zdjęć w najwyższej jakości. Dodatkowym atutem jest również procesor A9, w który wyposażony został również model 6s. Można więc mieć pewność, że telefon będzie działał sprawnie i płynnie, bez zawieszania się w najmniej oczekiwanych momentach. Fani gier i przeróżnych aplikacji ucieszą się również z pewnością z dobrej jakości grafiki – podkreśla pracownik sklepu z akcesoriami do urządzeń Apple, iThings.pl.

Z pewnością iPhone SE jest wart uwagi. Sporą wadą może być oczywiście jego cena – wszyscy spodziewali się raczej znacznie tańszego sprzętu. Można mieć jednak pewność, że Apple dba o to, aby sprzęt był wysokiej klasy i spełniał oczekiwania użytkowników – elegancki wygląd, dobry procesor, zapewniający płynność działania oraz aparat są zdecydowanymi plusami tego modelu.