Każdy posiadacz smartfona stara się jak najbardziej dbać o swój telefon: kupuje do jego ochrony specjalne etui, szkło hartowane lub folię, aby nie zarysować ekranu. Nie można zapomnieć o tym, że zima jest czasem, kiedy należy szczególnie dbać  o sprzęt. Smartfony źle znoszą niskie temperatury i są znacznie bardziej podatne na jakiekolwiek uszkodzenia. Aby nie narazić się na utratę telefonu należy pamiętać o kilku rzeczach.

Każdy smartfon ma inną tolerancję na temperatury, przy których pracuje wydajnie i nie niszczy się. Telefony zimą narażone są przede wszystkim na zarysowania wyświetlacza i roztrzaskanie delikatnych, reagujących na mróz części. Bateria rozładowuje się znacznie szybciej niż przy zwykłym użytkowaniu. Najlepszą więc rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego telefonu zimą jest nie zostawianie go na mrozie przez długi czas. Jeśli jednak smartfon musi zostać na przykład w samochodzie, należy go koniecznie wyłączyć, zamiast pozostawić w stanie uśpienia. Najlepiej również jest nosić go przy ciele, by mógł choć trochę ogrzać się od ciała. Tutaj przeczytasz więcej na temat ochrony smartfona zimą.

Ważne jest również aby pamiętać, że mocno zamarznięte telefony, po wejściu do ciepłego pomieszczenia, lepiej jest wyłączyć, poczekać, aż osiągną odpowiednią temperaturę i wyschną. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że żadna kropelka wody nie dostanie się do środka sprzętu i go nie uszkodzi. Nie można jednak kłaść go na grzejnikach czy za pomocą suszarki – może to doprowadzić jedynie do tworzenia kolejnych uszkodzeń. Często zdarza się również, że przebywający zbyt długo na mrozie telefon, niespodziewanie się wyłącza, pomimo tego, że jest naładowany. Nie można go wtedy włączać – może to spowodować uszkodzenia w funkcjonowaniu sprzętu.

Aby ochronić telefon przed szkodliwym działaniem niskich temperatur należy również koniecznie zainwestować w etui, które będzie ochraniało delikatne części i ekran. Znacznie lepiej sprawdzi się zabudowany ochraniacz, który będzie dokładniej przylegał do sprzętu.

Najlepszą jednak radą jest to, aby nie narażać telefonu na długotrwałe działanie zbyt niskiej temperatury. Odpowiednie etui i trzymanie smartfona w kieszeni również pozwolą mu przetrwać czas zimy.