Aby telefon służył latami, należy o niego odpowiednio zadbać – dzięki temu będzie wyglądał niemal jak nowy, awarie nie będą zdarzały się zbyt często a jego obsługa będzie czystą przyjemnością. Wiadomo – wypadki się zdarzają, ale uszkodzeniom można zapobiec.

Najprostszym i najpopularniejszym sposobem na ochronę telefonu jest zakup etui. Odpowiednio dobrane zabezpieczyć sprzęt przed upadkiem, wstrząsem czy nawet zalaniem. Do tego etui (np. etui do iPhone 6s) zadba, aby telefon zachował swój piękny wygląd – ochroni boki przed zadrapaniami i wszelkimi rysami. Ważne, aby było ono odpowiednio dobrane – dzięki temu nie będzie utrudniało korzystania z klawiszy funkcyjnych a smartfon nie wysunie się z niego przypadkiem w najmniej odpowiednim momencie.

Niezawodna ochrona wyświetlacza dotykowego. Każdemu z pewnością nie raz zdarzyło się wrzuć telefon do kieszeni kurtki, w której znajdowały się przedmioty z ostrymi krawędziami, jak chociażby klucze. Założone na ekran szkło hartowane doskonale sprawdzi się właśnie w takiej sytuacji – nie pozwoli na powstawanie nieestetycznych rysek, które w konsekwencji mogą również trwale uszkodzić wyświetlacz.

Nie ma oczywiście lepszej recepty na chronienie telefonu niż ostrożność. Dotyczy ona przede wszystkim wrzucania telefonu w pośpiechu do plecaka lub torebki. Zawsze istnieje wtedy niebezpieczeństwo, że zostanie on przez przypadek zalany czy też zgnieciony przez ciężkie przedmioty. Warto znaleźć jedno, bezpieczne miejsce, w którym będzie znajdował się telefon – i torebki, i plecaki często wyposażone są w specjalnie po temu przeznaczoną kieszonkę.

Osoba, która dba o telefon, nie zapomni również o porze roku i temperaturze, jak panuje na zewnątrz. Zarówno zbyt wysoka, jak i za niska nie służy smartfonom. Latem nie warto ich nosić w kieszeni, szczególnie przy zbyt dużych upałach – może się wtedy dostać do nich wilgoć, która trwale uszkodzi sprzęt. Zimą warto zadbać, aby telefon znajdował się właśnie w kieszeni – niska temperatura niekorzystnie wpływa na delikatne części, należy więc pamiętać, aby sprzęt miał możliwość choć trochę ogrzać się od ludzkiego ciała.

Jeśli w odpowiedni sposób będzie się dbało o telefon, będzie można mieć znacznie większą pewność, że będzie on bezawaryjnie służył latami. Dzięki wymienionym wyżej radom uniknie się nerwów, kosztownych napraw i awarii w najmniej pożądanym momencie.