Rynek dronów zapełnia się coraz nowszymi i coraz bardziej zaskakującymi modelami. Niemiecki producent elektroniki użytkowej, firma Hama, również chętnie udostępnił swój pomysł na drony.  W swojej ofercie posiada bowiem dwa modele, w tym jeden z dodatkowym wyposażeniem w kamerę 720 p. Looptastic z czterema zewnętrznymi silnikami wiatrakowymi oraz Quadrocopter Racemachine, który stanowi urządzenie 2 w 1 – może z łatwością zmienić się w łazik z latającego drona – to niewątpliwie ciekawe propozycje do bliższego poznania.

W domu i na podwórku

Jeśli lubimy zapierające dech w piersiach pętle na tle jasnego nieba lub małe akrobacje we własnym domu – z tym średnich wymiarów quadrocopterem możemy przeżywać przygody, gdziekolwiek jesteśmy! Łatwy w sterowaniu dron Looptastic sprawi dużo radości przy różnych prędkościach zarówno początkującym, jak i zaawansowanym pilotom . Złącze USB-A sprawia, że ładowanie go jest bardzo wygodne. Uniwersalne złącze pozwoli na wiele opcji ładowania. Wykorzystując dodatki, które znajdują się w opakowaniu (pachołki oraz matę do lądowania z systemem punktowym), możemy skutecznie trenować swoje umiejętności. Co więcej w zestawie otrzymamy naklejki, które pozwolą spersonalizować pojazd i nadać mu indywidualny charakter. Dron Looptastic waży zaledwie 70 g, dzięki czemu jest bardziej zwrotny. Funkcja obrotu 360 stopni pozwoli zabłysnąć takimi akrobacjami jak pętle czy beczki. Szybowanie w dół „do góry nogami” nie będzie problemem. Tryb „headless” zapewnia łatwe sterowanie urządzaniem, nawet przy odwróconym quadrocopterze sposób sterowania się nie zmienia. 6-osiowy czujnik żyroskopowy zapewnia stabilność lotu. Zasięg lotu to aż 100 m, przy czym pobawimy się przez około 10 min po godzinnym, pełnym ładowaniu baterii.

Dron jako łazik

Jeśli zawsze marzyliśmy o tym, zobaczyć świat z perspektywy ptaka, odkrywać miasto patrząc na nie z góry… lub dołu,  Quadrocopter Racemachine 2w1 pozwoli na to wszystko, a dodatkowo można go szybko zmienić w zdalnie sterowany samochód. Łatwy w kontrolowaniu przy różnych prędkościach dron dostarczy podniebnej i naziemnej zabawy. Złącze USB-A sprawia, że ładowanie go jest bardzo wygodne. Dron z łatwością zmienia się w samochód wyścigowy – w tym celu należy przesunąć przełącznik na symbol samochodu, następnie zdjąć śmigła, zamontować koła i samochód jest gotowy do jazdy. Mamy do wyboru kilka poziomów prędkości. Mocny napęd na cztery koła pozwala nawet na jazdę ‘do góry nogami’. Racemachine waży jedynie 150 g, zapewniając świetną zwrotność, zarówno w powietrzu, jak i na ziemi (maksymalna odległość to 100 m) – silnik XL nadąży ze wszystkim. Bateria o pojemności 900 mAh zapewni nam zabawę na blisko 10 minut. Podobnie jak w przypadku Looptastic, dzięki funkcji obrotu 360 stopni, możemy wykonać beczki i pętle, a 6-osiowy czujnik żyroskopowy zapewnia stabilność lotu. Wisienką na torcie jest odczepiana kamera nagrywająca w rozdzielczości 720p przy 30 fps. Dzięki niej możemy uchwycić wszystkie najlepsze akrobacje i obejrzeć je korzystając z karty micro SD na komputerze lub telewizorze.

Propozycje firmy Hama w postaci drona Looptastic oraz Quadrocopter Racemachine 2w1 to świetny pomysł na podarowanie sobie odrobiny dziecięcej zabawy, a także wyśmienity sposób, by rozpocząć swoją przygodę z dronami na poważnie. Drony wraz z dodatkowym wyposażeniem dostępne są w cenach 169 zł (Looptastic) oraz 349 zł (Quadrocopter Racemachine 2w1). Więcej informacji znajduje się na stronie producenta.