Prezent urodzinowy bywa wyborem trudnym, tym bardziej dla nastolatki, która ma swój świat i niezbyt chętnie o nim mówi dorosłym ludziom. Siostra zaprosiła mnie niedawno na urodziny swojej córki, dziewczyna wchodzi w dorosłość, stwierdziłam więc, że warto kupić na tę okazję coś oryginalnego i niecodziennego, przecież to jedne z najważniejszych urodzin w naszym życiu, a z pewnością jedne z najhuczniej obchodzonych.

Pieniądze na tę okazję zawsze są dobrym prezentem, ale oprócz nich chciałam dać coś od siebie. Zobaczcie to co wybrałem oraz kilka pomysłów, które wy możecie wykorzystać.

RAVEN – NASZYJNIK

Aniołem moja siostrzenica raczej nie jest, bardziej typową nastolatką ze swoimi problemami i rozterkami. Agnieszka lubi rockowy styl, więc pomyślałam o naszyjniku, który pasowałby do jej stylizacji. Kupiłam wykonany ze srebra próby 925 i 930 naszyjnik z czaszką ptaka, którą uzyskano własnoręcznie metodą wosku traconego. Łańcuch rolo o prostych oczkach i splocie. Wielkość ogniw 3,3 mm, długość 50 cm. Dodatkowa zawieszka z napisem anioł. Naszyjnik kruk prezentuje się pięknie i bardzo spodobał się mojej siostrzenicy. Cena: 380 zł.

ZEGAR CZAS SIĘ POPRAWIĆ

Skoro obdarowywane osoby mają wejść w dorosłość, powoli powinny przestać się buntować i zacząć myśleć jak osoby dorosłe, a zawieszony na ścianie w pokoju zegar Czas się poprawić skrupulatnie by o tym im przypominał. Prezent jest zabawny. Zegar wycięto z 4 mm grubości sklejki. Cena: 80 zł.

KOLCZYKI SREBRNE OKRĄGŁE

Życie bywa gorzko-słodkie, jednak człowiek 18 letni niekoniecznie jeszcze został przez nie brutalnie doświadczony, niech więc mu będzie jak najsłodsze, a problemy go omijają, tego trzeba życzyć z całego serca, czemu nie zrobić tego w postaci kolczyków z napisem Dolce Vita. Kolczyki są okrągłe, napis oksydowany, średnica kolczyków to 10 mm, a wykończenie matowe, satynowane. Całość ręcznie wykonana ze srebra o próbie 925. Istnieje możliwość wykonania innego napisu, czyli innych życzeń. Cena: 120 zł.

kolczykisrebrne

BANER ŚCIENNY Z BARDZO WAŻNĄ DATĄ

Nie wiesz co kupić, możesz wybrać baner ścienny z datą urodzin jubilata. Baner zrobiono z bawełny, przyczepiono do niego napis You are perfect since…, karteczka może zawierać również inny napis, niekoniecznie w języku angielskim.
Wymiary: baner – 25 x 19 cm, zawieszka – 13 cm.
Materiały: czarny filc, jasna bawełna, sznurek oraz drewno.
Metoda produkcji: ręcznie szyty, wycięty i klejony. Lista z drewna ręcznie cięta i szlifowana.
Istnieje możliwość wykonania innego napisu oraz innego koloru napisu.
Cena: 69 zł.

Wybór prezentu zależy oczywiście od was i tego, co preferuje jubilatka, a pomysły przeze mnie podane to tylko kilka przykładów – więcej znajdziecie na Decobazaar – http://www.decobazaar.com/prezenty-na-18.html.

Zdjęcia pochodzą z decobazaar.com