Zarówno sklepy interenetowe, jak i stacjonarne oferują przeróżne akcesoria do telefonu. Różnią się one między sobą przede wszystkim ceną, a także ogólnym wyglądem i stopniem przydatności. Etui jest z pewnością jednym z pierwszych przedmiotów, które wybiera większość użytkowników smartfonów, szczególnie przy zakupie nowego sprzętu. Ma ono za zadanie chronić telefon przed uszkodzeniami, amortyzować ewentualne upadki oraz ochraniać szybkę przez zarysowaniami. Przy zakupie warto pamiętać o kilku rzeczach.

Funkcjonalność

Etui ma przede wszystkim być odpowiednio dopasowane do modelu telefonu i spełniać funkcje ochronne. Podstawą jest ochrona ekranu dotykowego – jeśli ktoś nie jest przekonany do naklejania czegokolwiek na ekran, etui koniecznie musi być wyposażone w ochronną klapkę. Aby uniknąć uszkodzeń mechanicznych podczas upadku, etui powinno posiadać wzmocnione rogi ramy, do którego wkłada się urządzenie. Telefon powinien być doskonale pasować do etui – nie powinien się z niego wysuwać czy być wciśnięty na siłę. Do tego różne modele telefonów mają klawisze funkcyjne umiejscowione w różny sposób, więc pokrowiec nie pasujący do modelu urządzenia uniemożliwi swobodne korzystanie ze sprzętu – przykłady etui znajdziesz tutaj.

Model

Na rynku jest spory wybór modeli etui – od takich, gdzie telefon trzeba wsunąć do pokrowca, gumowej obudowy czy takich z klapką, otwieraną albo od góry, albo w bok. Zależnie od firmy mają one różny stopień trwałości czy ilość ozdób. Przy wyborze modelu pokrowca warto wziąć pod uwagę komfort jego użytkowania (czy wkładanie telefonu do pokrowca za każdym razem będzie wygodne, czy urządzenie nie będzie się nieustannie wysuwało z gumowej obudowy). Osoby na poważnych stanowiskach powinny wybierać etui bardziej stonowane, eleganckie- wyciągnięcie z kieszeni telefonu z obudową z króliczymi uszkami przy ważnych kontrahentach czy szefie będzie zdecydowanie niepoważne i odebrane jako infantylne.

Ważna jest również trwałość etui, ale tutaj nie zawsze może się udać trafić w idealny model – prawdopodobnie te droższe pokrowce będą nieco bardziej trwałe, ale równie dobrze te tańsze firmy mogą oferować produkty o wysokiej jakości.