Czy ktoś jeszcze pamięta, jak dawniej powstawały papierowe zdjęcia? Aby wywołać zdjęcia, potrzebna była ciemnia i trochę chemii- wywoływacz, utrwalacz, a także odpowiedni papier. Dzisiaj zdjęcia to cyfrowe obrazy, które można wydrukować, jeśli chcemy mieć je na papierze.

Jakość zdjęć zależy od możliwości drukarki i przede wszystkim od jakości użytego tuszu. Najlepiej w tym wypadku sprawdzają się tusze atramentowe, które dają wysokiej jakości wydruki. Tusze do drukarek atramentowych to po prostu rodzaj pojemnika z elektroniką, który aplikuje swoją zawartość do głowicy drukarki.

tusze do drukarekTusze atramentowe dzieli się na dwa rodzaje- barwnikowe i pigmentowe. Tusze barwnikowe wymagają używania papieru wysokiej jakości. Jest to spowodowane faktem, że bardzo łatwo się mieszają. Ale właśnie dzięki temu możliwe jest uzyskiwanie świetnej jakości wydruku zdjęć i grafiki. Większość dostępnych na rynku drukarek wykorzystuje właśnie ten rodzaj tuszu do drukarek. Drugi typ to tusze do drukarek pigmentowe. Z kolei ten rodzaj tuszu pozwala uzyskać wyraźne kontury, dlatego tusze pigmentowe są wykorzystywane przy drukowaniu wizytówek, zaproszeń, druku na papierze czerpanym, co oznacza, że druk będzie wyraźny nawet na słabej jakości papierze. Obecnie na rynku można także dostać drukarki, które drukują z wykorzystaniem obu technologii. Takie modele są doskonałe do tworzenia zdjęć, które mają nasycone barwy i wyraźne kontury. Niektóre z nich są osobno dedykowane do domowego (i nie tylko) wydruku zdjęć.

Koszty eksploatacji, czyli zużycia tuszu do drukarek są uzależnione od konkretnego jej modelu. Co ciekawe, również wśród drukarek znajdują się egzemplarze mniej i bardziej ekonomiczne. Jest to związane z ich budową- niektóre z nich zużywają więcej tuszu, inne mniej. Od nas zależy, jaki tusz kupimy- oryginalny, czy tzw. „zamiennik”. Nieoryginalne tusze cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ są tańsze, jednak nie zawsze mamy gwarancję, że dany tusz będzie wysokiej jakości. Niektóre z nich dają świetną jakość podczas wydruku, jednak z biegiem czasu ich kolory płowieją, co jest niedopuszczalne przy drukowaniu zdjęć. Trudno to jednak sprawdzić od razu, ponieważ potrzeba na to nieco czasu, jednak sporo użytkowników wybiera tusz do drukarek pod wpływem ceny. Oszczędność powinna dotyczyć raczej nie samego tuszu, ale sposobu uzupełniania go w drukarce. Warto zwrócić się w tym celu do specjalnego punktu, który napełnia pojemniki na tusz. W takim punkcie też uzyskamy informację o danym zamienniku, a także poradę na temat dobory konkretnego jego rodzaju.

Tusze do drukarek znajdziesz w sklepie Magusz.com.pl