Elektromont S.A., spółka elektroinstalacyjna notowana na rynku New Connect, otrzymała od firmy Energopol Szczecin S.A. umowę na wykonanie kompleksowych robót elektrycznych, teletechnicznych, światłowodowych oraz automatyki i ogrzewania przy budowie Portu Jachtowego w Szczecinie. Wartość kontraktu to blisko 2 mln złotych netto. Budowa podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy, który dotyczy części lądowej, polegał będzie na wykonaniu automatyki, budowie kanalizacji teletechnicznej dla łącza światłowodowego, wykonaniu instalacji elektrycznych i grzewczych w budynkach, na pomostach oraz na terenie portu. Spółka zainstaluje także zasilanie rozdzielni głównej, budynków portu oraz nabrzeża Starówki. Zakończenie pierwszego etapu prac nastąpi 21 maja br.
„Etap drugi to roboty elektroinstalacyjne w części wodnej portu, czyli na moście łączącym wyspy i pomostach. Zakończenie tego etapu planujemy na połowę września tego roku. W tym czasie będą też dokonywane pomiary i próbne rozruchy instalacji. Po zakończeniu prac oferowana będzie usługa serwisowania. Bardzo cieszy nas kontrakt ze Szczecińskim Energopolem, bo dzięki niemu nasz tegoroczny portfel zamówień dynamicznie się powieksza i osiągnął już wartość 29 mln złotych. Po pierwszych miesiącach roku to świetny wynik, który pozwala nam patrzeć w przyszłość z dużym optymizmem.” – powiedział Marek Błażków, prezes Elektromont S.A.

Elektromont po IV kwartałach 2013 roku opublikował rekordowe wyniki finansowe. Przychody netto ze sprzedaży wyniosły w tym okresie ponad 34,8 mln złotych i były wyższe od uzyskanych w 2012 roku o prawie 10 mln zł. ( wzrost o 38 procent.) Zysk netto wzrósł w tym okresie o 37 procent i osiągnął poziom ponad 618 tys. zł.

Elektromont S.A. stale dywersyfikuje swoją działalność. Pracuje nad rozwojem w obszarach rynku energetycznego, automatyki przemysłowej i robotyki. Poszerza swoje kompetencje w dziedzinie sieci szerokopasmowych, budowli hydrotechnicznych oraz odnawialnych źródeł energii.

*****
Elektromont to jedna z dziesięciu największych polskich firm elektroinstalacyjnych, zajmujących się m.in. projektowaniem, montażem oraz serwisowaniem instalacji elektrycznych średniego i niskiego napięcia, instalacji teletechnicznych i sieci telekomunikacyjnych. Kompleksowo realizuje instalacje elektrotechniczne w obiektach przemysłowych oraz obiektach użyteczności publicznej, współpracując m.in. z Grupą Skanska, Strabagiem, Erbudem, Echo Investment i innymi liderami branży budowlanej. Od maja 2009 roku akcje Elektromont S.A. notowane są na giełdowym rynku NewConnect.