Nowa hala produkcyjna, rozbudowa magazynów i parkingów to plany inwestycyjne w fabryce FRoSTY na lata 2016-2017. Inwestycja jest efektem rekordowych wyników firmy w ubiegłym roku oraz dynamicznego rozwoju eksportu.

 wizualizacja-inwestycji

Udany 2015 r.

Miniony rok był wyjątkowy. FRoSTA odnotowała znaczący wzrost wyników finansowych. Przychody ze sprzedaży zwiększyły się o 28,6% w skali roku i wyniosły ostatecznie 500 milionów zł. Poprawie uległ także zysk netto, który osiągnął poziom 27,9 mln zł. Oznacza to, że był o 6,8% wyższy niż przed rokiem. Te rekordowe wyniki są efektem dynamicznego wzrostu eksportu, poszerzenia oferty oraz otwarcia się firmy na nowe rynki.

 

Nieustannie się rozwijamy – wyjaśnia Paweł Wojciechowski, dyrektor handlowy FRoSTY na Polskę i Europę Centralną. – Wciąż poszerzamy naszą ofertę asortymentową. Zwiększamy sprzedaż, zarówno na lokalny rynek jak i do innych, europejskich krajów. Od początku działalności FRoSTY w Polsce ponad 20-krotnie zwiększyliśmy też produkcję. Wszystko to przekłada się na coraz lepsze wyniki firmy, które w 2015 r. okazały się rekordowe.

 

Plany inwestycyjne na lata 2016-2017

Nowa inwestycja jest odpowiedzią na rosnący popyt na produkty FRoSTY zarówno w kraju jak i zagranicą. Rozbudowa fabryki w Bydgoszczy będzie kosztować 65 mln zł i obejmie postawienie nowej hali produkcyjnej o powierzchni 5 500 m2i parkingów oraz powiększenie magazynów wraz z zapleczem do 2 000 m2.Kamień węgielny pod nową halę produkcyjną został wmurowany 24 listopada 2016 r. Proces inwestycyjny ma zakończyć się w maju 2017 r.

 

W nowej fabryce FRoSTY uruchomiona zostanie nowoczesna linia produkcyjna do wytwarzania szerokiej gamy innowacyjnych produktów rybnych z sosami i z warzywami. Jej moce produkcyjne wyniosą 20 tys. ton rocznie. Dzięki temu możliwe będzie zwiększenie produkcji o 50% w stosunku do obecnego poziomu. W związku z inwestycją zatrudnienie znajdzie docelowo 80 kolejnych osób.

 

Naszym priorytetem jest zrównoważony rozwój– mówi Mirosław Ranosz, dyrektor fabryk grupy FRoSTA. – Dlatego nowa hala produkcyjna została zaprojektowana w taki sposób, aby osiągnąć najwyższą efektywność energetyczną maszyn i urządzeń.

 

Fabryka FRoSTY działa w Bydgoszczy od 1999 roku. Zajmuje powierzchnię 12 000 m2 i zapewnia zatrudnienie dla prawie700 osób. Produkowane są w niej mieszanki warzywne i produkty rybne, które trafiają na krajowy rynek oraz do kilkunastu krajów europejskich, m.in. Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W bydgoskiej fabryce funkcjonuje  najnowocześniejsza w Europie linia do produkcji panierowanych produktów rybnych.

wmurowanie-aktu-erekcyjnego