Przyjęło się, że najlepszym okresem do zawierania transakcji zakupu nieruchomości są miesiące powakacyjne. Jednak coraz częściej klienci decydują się wybór mieszkania także w miesiącach letnich. Dlaczego? Ponieważ jest to dobry okres na znalezienie promocyjnych ofert.  

Okres wakacyjny nie musi wcale oznaczać zastoju w branży nieruchomości. Coraz więcej osób przekonuje się, że zakup własnego mieszkania właśnie w tym czasie to dobry pomysł. Można bowiem znaleźć ciekawe propozycje przygotowane specjalnie przez deweloperów. Niecodzienną, letnią promocję przygotowała Agencja Inwestycyjna z Poznania.

Z okazji wakacji przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę. Przy zakupie dowolnego mieszkania w inwestycji ŻURAWINIEC PARK na ul. Błażeja 11 nasi klienci będą mogli kupić miejsce postojowe w hali garażowej za symboliczne 1000 zł – mówiBożena Taflińska-Tadeusz z Agencji Inwestycyjnej. Promocja ta pozwala zaoszczędzić około 15 tys. złotych. W pozostałych dwóch inwestycjach tj. os. Batorego 41A oraz CASA FONTE  ul. Źródlana 17 miejsce postojowe w pakiecie z mieszkaniem będzie można kupić za 50% jego dotychczasowej ceny, a w przypadku zakupu dwóch miejsc postojowych, to drugie już za symboliczne 1000zł. Z naszych danych wynika, że większość klientów razem z wymarzonym mieszkaniem kupuje miejsca w halach garażowych, zatem nasza „wakacyjna promocja” spotka się zapewne ze sporym zainteresowaniem  – dodaje.

Chcąc uniknąć powakacyjnego wzmożonego ruchu, lepiej odwiedzić biura sprzedaży wcześniej. Plan zakupu mieszkania nie musi kolidować z zaplanowanym wakacyjnym urlopem, można je bowiem zarezerwować przed planowanym wyjazdem, a formalności załatwić po powrocie.

Wbrew pozorom lato to nie jest czas zastoju w branży deweloperskiej. W wakacje, gdy klienci mają więcej czasu, biorą urlopy właśnie w celu poszukiwania mieszkań i załatwienia formalności związanych np. z kredytem. Latem mieszkania gotowe do odbioru chętnie kupują inwestorzy, by zdążyć je wykończyć i przygotować do wynajmu przed rozpoczęciem roku akademickiego – mówi Bożena Taflińska-Tadeusz z Agencji Inwestycyjnej.

Wakacje wbrew obiegowej opinii, to dobry moment na nabycie nieruchomości. Słoneczna pogoda zachęca do podejmowania planów na przyszłość, także tych mieszkaniowych. Warto w czasie wakacji rozejrzeć się za wymarzonym mieszkaniem, a przy okazji  skorzystać z atrakcyjnych promocji.