Lexmark uruchomił Solutions Advantage – przejrzysty program oferujący wsparcie partnerom, dzięki któremu będą mogli zwiększyć sprzedaż. Solutions Advantage pomaga partnerom Lexmarka stać się dla swoich klientów preferowanym dostawcą rozwiązań, które wykraczają poza drukowanie.

Solutions Advantage pomaga partnerom w osiąganiu ich celów biznesowych przy jednoczesnym korzystaniu z przewagi związanej z posiadaniem pewnych funkcji na wyłączność. Należy do nich darmowe dostarczenie pełnych wersji oprogramowania do zainstalowania na urządzeniach demonstracyjnych, jak również dostęp do kompleksowych szkoleń dotyczących rozwiązań Lexmarka.

Wdrażany w wielu krajach EMEA program przewiduje trzy poziomy partnerstwa: Entry, Advanced oraz Premier i będzie uzupełnieniem programu partnerskiego Lexmark channel value.

Nawet poziom Entry niesie ze sobą kompleksowe wsparcie. Zapewnia partnerom, tradycyjnie skupionym na dostarczaniu sprzętu, serwisu i materiałów eksploatacyjnych możliwość udziału w webinarach szkoleniowych, jak również dostęp do Virtual Solutions Center (wirtualnego centrum rozwiązań).

Poziom Advanced dodatkowo umożliwia bezpośrednie szkolenia techniczne, dostęp do bardziej zaawansowanych rozwiązań (np. Lexmark Print Management), specjalne ceny projektowe dla wybranych klientów oraz nieodpłatne programy na wyposażenie urządzeń demonstracyjnych.

Najwyższy poziom programu dotyczy niezależnych dostawców oprogramowania (ISV – independent software vendor). Łącznie z poprzednio wymienionymi korzyściami, poziom Premier zapewnia tym partnerom dostęp do platformy rozwoju oprogramowania pozwalającą rozszerzyć im portfolio rozwiązań i stworzyć całkowicie nowe możliwości biznesowe.

„Lexmark przekształca się z organizacji dostarczającej wyłącznie sprzęt i usługi w dostawcę kompleksowych rozwiązań. Jesteśmy więc zobligowani by pomóc naszym partnerom w dołączeniu do nas w tym procesie. Nowy program partnerski zapewnia partnerom na wszystkich poziomach kompleksową pomoc mającą na celu wspieranie ich zmiany w kierunku dostawcy rozwiązań.” – powiedział Grzegorz Najda, dyrektor zarządzający Lexmark International Polska.

„Lexmark Solutions Advantage oferuje trzy poziomy partnerstwa i każdy partner może wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie poziom partnerstwa a w perspektywie przejście do wyższego. Na każdym z poziomów partner ma dostęp do szkoleń i narzędzi umożliwiających mu wyjście poza dostarczanie sprzętu. Celem jest sprzedaż rozwiązań, których implementacja jest opłacalna dzięki wiodącej w branży technologii i doświadczeniu Lexmarka.”