Powodów, dla których warto, a wręcz należy, założyć konto walutowe jest naprawdę sporo. Może to być potrzeba spłacenia kredytu wziętego w euro bądź częste podróże poza Polskę. A może dostajecie stypendium zza granicy? W takiej sytuacji wyjście jest tylko jedno – zastanowić się jakie konto walutowe będzie dla nas optymalne. Jakie oferty prezentują się najlepiej w maju 2017? Sprawdźmy jak wygląda ranking kont walutowych w tym miesiącu.

Co jest najważniejsze?

Na pewno niezbędne do podjęcia decyzji jakie konto chcemy otworzyć są ogóle warunki korzystania z niego, a w tym informacje dotyczące kosztów otwarcia, prowadzenia, obsługiwanych walut, spreadu dla nich a także informacja czy należy posiadać konto osobiste w wybranym banku czy nie. Ważne jest również by dowiedzieć się czy przy wypłacie z bankomatów pobierana jest opłata oraz w jakiej wysokości. Także koszty przelewów z kont walutowych powinny zostać sprawdzone. Wszystkie te informacje należy porównać z naszymi oczekiwaniami i potrzebami oraz wybrać najbardziej optymalną dla nas opcję.

Cztery najlepsze konta w maju 2017 roku

Poniżej przedstawiono kilka propozycji kont walutowych, które wydają się być najbardziej korzystne.

  1. T-mobile Usługi Bankowe

Decydując się na tę opcję musimy posiadać również konto osobiste, jednak na szczęście jest ono darmowe. Mało tego, nic nie zapłacimy również za konto, kartę oraz wypłatę z bankomatów za granicą. Natomiast waluty, które są dostępne to euro, dolary amerykańskie, funty brytyjskie oraz franki szwajcarskie.

  1. Konto24 walutowe w Banku Zachodnim WBK

Możemy je otworzyć przez Internet. Nie ponosimy kosztów za prowadzenie konta, kartę ani za wypłatę z bankomatów poza Polską. Podobnie jak T-mobile, dostępne jest dla EUR, GPB, CHF oraz USD.

  1. eMAX Walutowy w mBanku

Konto to zakładamy razem z eKontem. W tym przypadku wciąż nie obowiązuje nas płatność za konto oraz za wypłatę z bankomatów zagranicznych, jednak za korzystanie z karty przyjdzie nam zapłacić 30 złotych za rok użytkowania. Dostępne są waluty: EUR, GBP, CHF i USD.

  1. Rachunek walutowy – ING Bank

Świetna opcja dla osób, które nie potrzebują mieć konta osobistego. W ING Banku można otworzyć rachunek walutowy bez niego. W tym przypadku nie ponosi się kosztów prowadzenia konta, jednak użytkowanie karty kosztuje 1,5 zł za miesiąc natomiast za wypłatę z bankomatów za granicą pobrana zostanie opłata w wysokości 6%. Ponad to konto nie obsługuje waluty CHF.

 

Wybór konta walutowego nie należy do najprostszych (porównaj konta walutowe tutaj). Konieczne jest zorientowanie się w wielu ofertach i wybranie optymalnej dla siebie, każdy ma bowiem inne potrzeby oraz do innych celów zakłada taki rachunek.